Finał XII Powiatowego Wiosennego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej

10 maja w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie odbył się drugi etap XII Wiosennego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej.

Laureaci I etapu konkursu (plastycznego).   |  fot. B. Grabowska

Konkurs przeznaczony był dla dzieci z powiatu chojnickiego uczęszczających do klas pierwszych szkół podstawowych oraz dzieci pięcio- i sześcioletnich z przedszkoli. Warunkiem zakwalifikowania się do drugiego etapu było wykonanie pracy plastycznej pt. Hibernacja. Spośród 159 prac wybrano i nagrodzono 28.

W II etapie spotkało się szesnaście dwuosobowych zespołów reprezentujących zwycięzców pierwszego etapu. Podczas konkursu należało wykazać się wiedzą dotyczącą m.in. wiosennych roślin, zwierząt zasypiających na zimę, ptaków powracających do Polski z zimowisk  a także zagadnień ekologicznych. Pierwsze miejsce zajęła grupa 6 - latków z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Czersku w składzie: Marcelina Rzepinska i Zuzanna Osowska (wychowawca Pani Ewelina Czarnowska i Pani Beata Czapiewska).

Zaledwie dwa i pół punktu mniej miała i tym samym zajęła II miejsce drużyna 6-latków z Przedszkola Niepublicznego „Promyczek” w Chojnicach, którą reprezentowała Wiktoria Bőetcher i Leon Szupke (opiekun Jadwiga Megier).  Na trzecim miejscu ex aequo (ze stratą jednego punktu do II miejsca) uplasowała się grupa 6-latków  Przedszkola Niepublicznego „Wesołe Przedszkolaki” w Chojnicach w składzie: Dominika Kulesza i Julia Miszewska (wychowawca Ewa Kuczkowska) oraz uczniowie z kl. I c ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach (wychowawca  Agnieszka Matysiak).

W konkursie startowali również uczniowie z: kl. Ia i Id ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Chojnicach, kl. Ib ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach, Ia ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Chojnicach, grupa 5- latków ze Szkoły Podstawowej w Lichnowach, kl. I ze Szkoły Podstawowej w Nieżychowicach, kl. I ze Szkoły Podstawowej w Ostrowitem, kl. I ze Szkoły Podstawowej w Silnie, kl. 0 z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Brusach, kl. 0a z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Konarzynach, grupa 5-latków z Przedszkola Niepublicznego „Promyczek” w Chojnicach oraz grupa 6-latków z Przedszkola Niepublicznego „Tęczowe Misie” w Chojnicach. .

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w naszym konkursie. Składamy również serdeczne podziękowanie nauczycielom przygotowującym dzieci do naszych zmagań.

/BG/

Zapisz