Fałszywy alarm bombowy

We wtorkowy poranek w całym kraju szkoły otrzymały informację o możliwości podłożenia ładunku wybuchowego. Taka informacja dotarła również do Chojnic, gdzie ładunki miały być umieszczone w Technikum nr 2 i II LO oraz w czerskim LO.

Dodatkowy stres maturzystom przysporzył fałszywy alarm bombowy.   |  fot. (olo)

Drugi dzień egzaminów maturalnych dla abiturientów nie rozpoczął się szczęśliwie. Aż do  trzech szkół średnich, w tym czerskiego LO dotarły we wtorkowy poranek wiadomości o podłożeniu w placówkach materiałach wybuchowych.

W szkołach pojawiła się straż pożarna, policja, która dokonała sprawdzenia pomieszczeń nie znajdując zagrożenia. Egzamin  maturalny z matematyki rozpocznie się we wszystkich placówkach, ze względów oczywistych z opóźnieniem.

W treści maila: „Bomba wyburzająca” wybuchnie o godz. 11.00...

Jak się dowiedzieliśmy, mail do czerskiego LO wpłynął już wczoraj ok. godz. 22.00. Został odczytany dziś ok. godz. 8.30. Dyrektor placówki natychmiast powiadomił odpowiednie służby, uczniów oraz komisję egzaminacyjną ewakuowano na płytę boiska wielofunkcyjnego szkoły.

Przybyli na miejsce policjanci oraz strażacy nie znaleźli żadnego ładunku wybuchowego w sali gimnastycznej (tam odbywa się egzamin) oraz w budynku szkoły. Z uwagi na to, że egzamin jeszcze się nie rozpoczął, podjęto decyzję o przesunięciu jego terminu, na godz. 9.30 i właśnie o tej godzinie tegoroczni maturzyści zaczęli dziś pisanie matury.

W wiadomości przysłanej do czerskiego LO była zawarta informacja, o tym że „bombę wyburzającą” miał skonstruować strajkujący  nauczyciel. Do eksplozji miało dojść o godz. 11.00.

(red)

 1. 8 maja 2019  06:38   Powiem iść do więzienia. (1)   Bambola

  Dyrektor placówki powinien iść do więzienia za to, że mail przyszedł o 22 ,a on odczytał do o 8:30... Naraził zdrowie i życie dzieci!

  1
  11
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 9 maja 2019  07:51   lupo   anonim

   pracuje do 15.00 i nie mam płaconych nadgodzin!

   1
   6