Europejski Tydzień Szczepień

Celem obchodów Europejskiego Tygodnia Szczepień, który przebiega pod hasłem „Zapobiegaj – Chroń - Szczep” jest między innymi edukowanie, informowanie i przypominania o istocie i znaczeniu szczepień w ochronie zdrowia i życia ludzkiego.

Już po raz siódmy Trwa Europejski tydzień szczepień. W tym roku przebiega on pod hasłem „Zapobiegaj, chroń, szczep”.

Europejski Tydzień Szczepień jest okazją do ukierunkowania opinii publicznej na potrzebę podnoszenia świadomości przyszłych i obecnych rodziców, osób podróżujących poza granice państwa i personelu medycznego w zakresie potrzeby stosowania szczepień.

Ten Tydzień to kampania, zwiększająca zaangażowanie, zachęcająca do bliższego zapoznania się z tematyką szczepień i podnosząca zaufanie publiczne w społeczeństwie, zwłaszcza w grupach osób kwestionujących konieczność i bezpieczeństwo szczepień. Hasło tegorocznego Tygodnia brzmi: "Zapobiegaj. Chroń. Szczep".

Pamiętajmy, iż dzięki wdrożeniu powszechnych Programów Szczepień na świecie, niektóre choroby zakaźne zostały wyeliminowane (ospa prawdziwa), inne zaś w znaczący sposób uległy osłabieniu co doprowadziło do zaniku występowania przypadków śmiertelnych (krztusiec, gruźlica, odra, różyczka).

Centrum Medyczne Gemini prowadzące Certyfikowane Centrum Medycyny Podróży ( mające uprawnienia do wystawiania Międzynarodowych Książeczek Szczepień) w nawiązaniu do obchodów Europejskiego Tygodnia Szczepień zaprasza osoby zainteresowane tematyką szczepień ochronnych w szczególności przed planowaną w tym roku podróżą za granicę do udziału w „Białej Sobocie dla Podróżujących”.

Tego dnia tj. 19 maja ( sobota) w godzinach od 9:00 do 13:00 będzie można skorzystać z bezpłatnej konsultacji lekarza medycyny podróży, który doradzi jak bezpiecznie przygotować się do wyjazdu za granicę. Lekarz po uzyskaniu informacji o celu i planie podróży  za granicę ustali odpowiedni plan działania, poinformuje o sposobach zapobiegania wielu chorób, przygotowania apteczki, szczepieniach, profilaktyce antymalarycznej.

Tego dnia będzie można zaopatrzyć się również w materiały edukacyjne oraz informacje traktujące o szerokorozumianej profilaktyce groźnych chorób w strefach zagrożenia na świecie.

Szczegółowe informacje o „Białej Sobocie przed Podróżą” pojawią się w kolejnym komunikacie.

Więcej zobacz

Opracowanie
Katarzyna Karpus
 Centrum Medyczne Gemini www.geminichojnice.pl