Dzień Zdrowia w Bramie Pomorza

W sobotę 16.10 klienci Centrum Handlowego „Brama Pomorza” w Lipienicach pod Chojnicami mieli okazję skorzystać z bezpłatnej oferty podmiotów biorących udział w akcji „Dzień zdrowia”. Była też możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID.

Mieszkańcy Chojnic i regionu mogli skorzystać z bezpłatnych badań i porad specjalistów.   |  fot. (je)

Organizatorem akcji był Powiatowy Punkt Szczepień Masowych prowadzony przez Centrum Medyczne GEMINI. Dostępne były różne szczepionki, podawane były także, jako trzecia dawka. Przeciwko grypie były dostępne, jako bezpłatne dla uprawnionych, czyli dla osób od 75 roku życia i wymienionych w zarządzeniu Ministerstwa Zdrowia.

Swoje stoiska dla klientów przygotowali: Centrum Medyczne „Gemini”, Doradztwo żywieniowe Joanna Kadowska, Gabinet Masażu NZOZ  Hipokrates Człuchów, Salon Optyczny TRENDY OPTYKA, BodyLimf Beata Husarek – Gawin, Chojnickie Stowarzyszenie Kobiet „Amazonki” oraz Inteligentny Trening. Na miejscu można było zbadać słuch i wzrok, zdiagnozować problem bezdechu i chrapania.

Porad udzielał także logopeda, ponadto  można było skorzystać z wiedzy, jak pomagać seniorom, wziąć masaż kręgosłupa, czy zapoznać się ze sposobami na zdrowe odżywianie i porozmawiać o profilaktyce raka piersi. - To bardzo potrzebna akcja, tu na miejscu zbadałam sobie wzrok i otrzymałam kilka cennych porad – powiedziała jedna z kobiet obecna w galerii. - Bardzo sobie to cenię, bo przyznam, że do lekarza idę, jak mi coś dolega, a teraz mam dodatkową wiedzę na temat profilaktyki -  dodała.

(je)