Dzielnicowy z komendantem ujęli mężczyznę z narkotykami

Dzielnicowy wraz z komendantem czerskiego komisariatu policji zatrzymali 24 - letniego mężczyznę, który miał narkotyki. Zatrzymany mieszkaniec powiatu starogardzkiego miał w spodniach oraz bieliźnie schowane zakazane środki.

Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.   |  fot. KPP

W miniony piątek kilka minut przed godziną 21.00 dzielnicowy wraz z Komendantem Komisariatu Policji w Czersku wracali z zebrania sołeckiego. Przejeżdżając koło przystanku autobusowego w łęgu zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął się bardzo nerwowo zachowywać, co wzbudziło podejrzenia policjantów.

Tym bardziej, że dzielnicowy posiadał informacje, że właśnie ten mężczyzna w przeszłości był zatrzymywany za posiadanie substancji narkotycznych. Intuicja policjantów i tym razem ich nie zawiodła. Funkcjonariusze zatrzymali się i wylegitymowali mężczyznę, okazał się nim 24-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego. Podczas kontroli mężczyzny mundurowi znaleźli przy nim opakowanie z zawartością białego proszku. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do czerskiego komisariatu.

Podczas przeszukania na miejscu w jednostce stróże prawa znaleźli jeszcze w bieliźnie woreczki z takimi substancjami. Przeprowadzone badanie narkotestem wykazało, że substancje te to amfetamina. 24-letni mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu w Chojnicach. Po zebraniu pełnego materiału dowodowego następnego dnia zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania narkotyków. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

KPP

Zapisz