Dzięki szybkiemu działaniu policjantów najprawdopodobniej nie doszło do tragedii

Dzięki szybkiej reakcji policjantów udało się zapobiec tragedii. Mieszkaniec powiatu chojnickiego był w złym stanie psychicznym i chciał odebrać sobie życie. Odnaleziony przez funkcjonariuszy mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Dzięki reakcji policjantów mężczyzna został odnaleziony i przekazany pod opiekę lekarzy.   |  fot. KPP

W tym tygodniu dyżurny chojnickiej jednostki otrzymał informację o mężczyźnie, który poprzez komunikator społecznościowy poinformował swoją partnerkę, że chce się targnąć na swoje życie. Oficer dyżurny po otrzymaniu takiego sygnału przystąpił natychmiast do działania. Poinformował wszystkie patrole  będące w służbie oraz zaangażował funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego i rozpoczęto poszukiwania.

Policjanci w rozmowie z zawiadamiającą ustalili, że mężczyzna pozostawił listy pożegnalne i nie wiadomo gdzie się obecnie znajduje. Mundurowym została przekazana informacja na temat wyglądu poszukiwanego i  natychmiast wszyscy rozpoczęli przeczesywać ulice, parki, opuszczone budynki i stacje paliw, bez rezultatu. Podczas poszukiwań jednocześnie stróże prawa próbowali skontaktować się z poszukiwanym mężczyzną telefonicznie, jednak nie odbierał.

Policjant przyjmujący zawiadomienie podjął próbę skontaktowania się z mężczyzną przez jeden z komunikatorów społecznościowych, dzięki czemu mężczyzna odebrał telefon.  W trakcie rozmowy mówił, że chce popełnić samobójstwo, był roztrzęsiony nie chciał powiedzieć, gdzie jest. Po kilkunastominutowej rozmowie z policjantem mężczyzna dał się przekonać i wskazał miejsce gdzie aktualnie przebywa.

KPP

Zapisz

  1. 8 listopada 2019  16:30   Listopad winien   1-2

    W listopadzie spada odporność psychiczna ludzi. Z całego roku to najgorszy miesiąc do przeżycia.

    14
    11
    Odpowiedz