Dwie wystawy - dwa wernisaże

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza 13 maja na wernisaż wystawy fotografii osób uczestniczących w warsztatach fotografii tradycyjnej oraz rzeźby i malarstwa Marleny Pawlak. Pierwszy wernisaż rozpocznie się w piątek o godz. 17:30 w hallu ChCK.

Wystawy będzie można także oglądać 14 maja podczas Europejskiej Nocy Muzeów.   |  fot. ChCK

Będzie można obejrzeć wystawę tradycyjnej fotografii, która jest zarazem prezentacją dorobku członków koła fotograficznego, działającego w Chojnickim Centrum Kultury. Pokazane będą tylko i wyłącznie zdjęcia czarnobiałe robione w „starodawnej” technice bromosrebrowej na zwykłych kliszach i prawdziwym papierze - bez udziału technik cyfrowych.

O godz.18:00 otworzymy wystawę Marleny Pawlak, na której będzie można podziwiać jej obrazy i rzeźby. Urodzona w Chojnicach artystka, jest absolwentką Wydziału Sztuk pięknych Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu, instytutu zabytkoznawstwa i konserwatorstwa. Od 2009 roku pełni funkcję Miejskiego Konserwator Zabytków Chojnic. Łączy pracę z rozwijaniem własnej twórczości malarskiej, rzeźby oraz fotografii.

Bierze czynny udział w akcjach plastycznych promujących malarstwo wśród dzieci i młodzieży. Malarstwa uczyła się w Chojnicach u Elżbiety Połom i Danuty Wolińskiej. Jej pasją jest rzeźba, którą tworzy i rozwija w pracowni ChCK pod okiem Jarka Urbańskiego.

Wstęp wolny.

Ł. Sajnaj