Dwie osoby ranne w wypadku

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach ustalają przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło minionej nocy na drodze wojewódzkiej nr 235 na trasie Chojnice - Brusy.

Obecnie funkcjonariusze ustalają przyczyny wypadku oraz apelują o rozważną i ostrożną jazdę.   |  fot. ilustracyjne

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca hyundaia nie dostosował prędkości do warunków ruchu i najechał na tył ciągnika rolniczego.  W wyniku zdarzenia kierujący ciągnikiem z obrażeniami trafił do chojnickiego szpitala, natomiast pasażerka ciągnika przetransportowana została śmigłowcem do gdańskiej placówki medycznej. Teraz funkcjonariusze szczegółowo ustalają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

W poniedziałek (6 sierpnia br.) około godzinie 22:35 dyżurny chojnickiej policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 235 na wysokości miejscowości Brusy - Wybudowanie. Niezwłocznie wysłał na miejsce policjantów z podległych służb. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym, 39 - letni mieszkaniec gminy Brusy, jadąc w kierunku Chojnic, chcąc wykonać manewr skrętu w lewo na posesję, zatrzymał pojazd, aby ustąpić pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka samochodowi ciężarowemu.

Wówczas na jego tył najechał jadący w tym samym kierunku hyundai, kierowany przez 59 - letniego poznaniaka, po czym doszło do wywrócenia się ciągnika. .  W wyniku zdarzenia kierowca ciągnika z obrażeniami trafił do chojnickiego szpitala, natomiast jego 40 - letnia pasażerka, mieszkanka gminy Brusy, przetransportowana została śmigłowcem do gdańskiej placówki medycznej. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż bezpośrednią przyczyną zdarzenia było najprawdopodobniej niedostosowanie prędkości do warunków ruchu przez kierującego hyundaiem.

Badanie alkomatem wykazało, że obydwaj kierowcy byli trzeźwi. Mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne obu aut, które następnie zostały odholowane na policyjny parking. Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku oraz przeprowadzili oględziny. Technik kryminalistyki zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny.

KPP

Zapisz

 1. 3 października 2018  20:04   wypadek   gosc

  Pasażerka zmarła a dziś odbył się pogrzeb

  0
  0
  Odpowiedz
 2. 3 października 2018  20:02   niestety   gosc

  Pasażerka zmarła a dziś był jej pogrzeb.

  0
  0
  Odpowiedz