Dwa lata Olka w barwach Kolejarza

Dobre zdjęcie potrafi zastąpić tysiąc słów, a jeśli jest ich dużo to można tymi obrazami opowiedzieć bardzo dużo. Na taką opowieść zaprasza Aleksander Knitter, będący od dwóch lat za pan brat z piłkarzami Kolejarza.

Aleksander Knitter, fotoreporter Gazety Pomorskiej poświęcił dwa lata na dokumentowanie piłkarzy Kolejarza. Stanisław Kukliński (na drugim planie) na tę wystawę udostępnił swoje zbiory poświęcone historii klubu.   |  fot. (ro)

Jego najnowsza wystawa to nie tylko migawki z meczu, to coś znacznie więcej. To efekt dwuletniego przebywania z piłkarzami - także na treningach, meczach wyjazdowych a nawet w szatni! - Szybko uzyskałem zgodę Albina Orlikowskiego kierownika drużyny i stałem się członkiem tej ekipy, mogłem przyjrzeć się im z bliska.

A warto dodać, że drużyna ChKS Kolejarz odrodziła się jak Feniks z popiołów. Może nie przyciąga takich tłumów kibiców jak prestiżowa Chojniczanka, ale determinacja, chęć gry i wzajemnej pomocy jest dokładnie taka sama. I to nie za solidne apanaże, lecz wynikająca z prawdziwej pasji. A jeśli dodać też do tego pasję fotografowania Olka Knittera i jego niezłomną konsekwencję, składa się to na wspaniałą całość.

Praktycznie każde zdjęcie jest osobnym opowiadaniem – niemal namacalnie można poczuć emocje na meczach, pot wylewany na treningach, rozmaite przygody na sportowym szlaku piłkarzy. Wystawa prezentowana przez cały najbliższy tydzień w budynku klubowym Kolejarza jest uzupełniona o cenne pamiątki, skrzętnie zbierane przez Stanisława Kuklińskiego – zdjęcia, kroniki, medale, wycinki prasowe. Ta interesująca wystawa jest zwieńczeniem jubileuszu 90 - lecia klubu.

(ro)

 1. 20 listopada 2016  16:14   Dlaczego w tym pieprzonym ...   anonim

  Dlaczego w tym pieprzonym mieście jak ktoś jest nietuzinkowy wzbudza wsciekłość hejterów?

  8
  6
 2. 20 listopada 2016  13:01   kolega kolegi (1)   121345@wp.pl.

  pewnie do niczego innego sie nie nadaje.... najwazniejsze ze niedoceniany "pasjonata" wierzy ze jest artysta hi hi hi...

  7
  14
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 20 listopada 2016  15:40   Z niecierpliwością czekam ...   Jacek Z.

   Z niecierpliwością czekam na artykuł o twoich osiągnięciach. Trochę szacunku dla pasji innych. I pokory ośle.

   6
   7
 3. 20 listopada 2016  10:51   Do poniżej, pitu pitu to ...   anonim

  Do poniżej, pitu pitu to tobie zrył beret

  6
  6
 4. 20 listopada 2016  09:15   Oj oli, oli zabral by sie za ...   anonim

  Oj oli, oli zabral by sie za porzadna robote a nie tylko pitu,pitu.

  8
  11