Drużynowe zmagania Optimiściarzy

13 najlepszych drużyn w Polsce stanęło do rywalizacji w Drużynowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. Regaty odbyły się na Jeziorze Charzykowskim w dniach 05-06 października.

Na podium trzy najlepsze drużyny regat.   |  fot. Łukasz Dzięcielski

Regaty drużynowe charakteryzują się formułą "każdy z każdym" dlatego wymagają od zawodników skupienia i wytrzymałości przez czas trwania wszystkich wyścigów, a tych tylko w sobotę było aż 78! Niestety warunki wiatrowe stanęły na przeszkodzie rozegrania wyścigów w drugim dniu regat, jednak w pełni przeprowadzona runda eliminacyjna pozwoliła na wyłonienie zwycięzców.

Mało gościnni okazali się gospodarze i drużyna ChKŻ Chojnice II wygrała regaty. Zwycięska drużyna, która wygrała wszystkie swoje wyścigi, pływała w składzie: Jeremi Szczukowski, January Szczukowski, Filip Nosol, Pola Schmidt.

Drugie miejsce, z jednym przegranym wyścigiem, zajęła drużyna YKP Gdynia I w składzie: Paulina Rutkowska, Iwo Renski, Konrad Wlazłowski, Jan Zamojski, Alicja Tutowska.

Na trzecim miejscu ponownie uplasowała się drużyna z Chojnic - ChKŻ Chojnice 3 w składzie: Alicja Dampc, Jacek Kalinowski, Antoni Lipiński, Zofia Prądzyńska, Rafał Balicki.

Foto i tekst: Łukasz Dzięcielski

Zapisz