Drugi dzień piłkarskiej gali

Kolejny dzień pełen piłkarskich emocji za nami! W sobotę 8 stycznia w drugim dniu Dziecięcej Gali Piłkarskiej "Dumni z Natury" mierzyły się zespoły z rocznika 2012.

W Chojnicach po trzynastoletniej przerwie został wznowiony Halowy Turniej Piłki Nożnej "Dziecięca Gala Piłkarska", którego organizatorem jest MKS Chojniczanka 1930 S.A.   |  fot. mkschojniczanka.pl

W sobotę w Chojnicach zagrały: Zawisza Bydgoszcz, MKS Debrzno, Kolejarz Chojnice, nasz klub partnerski Brda Rytel oraz po dwie ekipy Chemika Bydgoszcz i Chojniczanki. Kibice mogli podziwiać wiele ciekawych akcji, pięknych bramek i spotkań trzymających w napięciu do samego końca. Podobnie jak w czwartek nie prowadziliśmy żadnych tabel i rankingów. Po fazie grupowej każda z drużyn grała kolejne spotkania wg. turniejowej drabinki.

Podczas ceremonii zakończenia pamiątkowe statuetki, medale oraz nagrody trafiły do każdego uczestnika Dziecięcej Gali Piłkarskiej. Przyznano także indywidualne nagrody dla najlepszych graczy z każdej drużyny. Wszystkie spotkania były sędziowane przez zawodników pierwszej drużyny Chojniczanki - Michała Mikołajczyka i Sebastiana Olszewskiego.

Nie zabrakło specjalnych konkursów, które przeprowadzane były na małej hali. I tak młodzi zawodnicy mogli się sprawdzić w konkursie żonglerki, konkursie szybkościowym oraz konkursie skuteczności. Przy wejściu na trybuny pojawiło się stanowisko #RazemDlaAleksa z którego cały dochód przeznaczony zostanie na leczenie małego Aleksa chorego na SMA. Skoro "Dumni z Natury", to we współpracy z "KIKI pracownia artystyczna" każda z drużyn odbyła także dedykowane zajęcia z ekologii.

Sponsorem nagrody dla najlepszego zawodnika turnieju była firma Sport-Club.pl. Dziękujemy również za wsparcie Urzędu Miasta Chojnice, Starostwa Powiatowego w Chojnicach oraz firmie Eurostandard. Ostatni dzień Dziecięcej Gali Piłkarskiej w niedzielę 9 stycznia. Serdecznie zapraszamy na halę przy ulicy Huberta Wagnera 1 od godziny 10:00.

mkschojniczanka.pl