Dostojna Jubilatka

Sto lat to czas, który dla większości z nas wydaje się być nie do osiągnięcia, to czas w którym można zdobyć mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i niezmierzonej radości.

Na zdjęciu solenizantka w otoczeniu najbliższej rodziny.

Nasza dostojna Jubilatka jest tego wspaniałym przykładem. Pani Kazimiera Ewald urodziła się 11.01.1920 roku w Czarniżu gm. Brusy. Posiada gen długowieczności. Jej siostra Wanda w marcu skończy 97 lat. W pełni świadoma, że ukończyła 100 lat, ale gdy tylko zapytasz o ją o wiek to odpowiada, że ma 88. Solenizantka uwielbia słodycze np. galaretki w czekoladzie i ptasie mleczko. Podjada je w noocy.

W 1974 roku wyszła za Alfonsa i od tego roku mieszka w Chojnicach. Do emerytury pracowała. W 1996 roku została wdową. Opiekują się nią córka z mężem. Pogodna, uśmiechnięta i aktywna fizycznie Pani Kazia  uwielbia czytać prasę regionalną i oglądać telewizję, mówi gwarą kaszubską. Latem przesiaduje pod kasztanem, które osłania ją od słońca. Jeszcze nie dawno pielęgnowała ogródek i opiekowała się wnukami i prawnukami.

W sobotę 11.01 w Parafii MBKP odbyła się Msza św. za zdrowie pani Kazimiery. Uroczystość odbyła się w domu rodzinnym przy ulicy Tucholskiej. Rodzina zebrała się w gronie ponad 50 osób. Z tak uroczystej okazji wystrzelono 100 sztuk fajerwerków. Pani Kazimiera ma tyle werwy w sobie, że żegnała swoich gości o 3 w nocy. W dniu 13 stycznia odwiedzili ją wiceburmistrz Adam Kopczyński oraz zastępca kierownika USC Helena Tarlach, składając życzenia urodzinowe na setną rocznicę urodzin.

(nad.)

Zapisz

 1. 15 stycznia 2020  09:18   Wszëtczégò ...   Dżulius

  Wszëtczégò nôbëlniészégò!

  6
  1
  Odpowiedz
 2. 14 stycznia 2020  15:56   Wszystkiego najlepszego. Duzo ...   anonim

  Wszystkiego najlepszego. Duzo zdrowia na nastepne lata.

  14
  0
  Odpowiedz
 3. 14 stycznia 2020  15:15   Wszystkiego Najlepszego!   Chojniczanka

  Wszystkiego Najlepszego, Pani Kazimiero! Zdrowia, 200 lat życia i nieprzemijającego humoru i wigoru!

  17
  1
  Odpowiedz