Dodatkowy remont drogi „na Brusy”

Dzięki współpracy wójta Zbigniewa Szczepańskiego i radnego sejmiku wojewódzkiego Leszka Bonny Leszka Bonny uda się wyremontować dodatkowy, zniszczony i niebezpieczny odcinek drogi wojewódzkiej za Zbeninami w kierunku Brus.

Ostatni zniszczony odcinek DW 235 - dzięki interwencji Leszka Bony, być może wkrótce zostanie wyremontowany.   |  fot. OSP Charzykowy

Województwo wyremontowało zniszczony odcinek drogi wojewódzkiej 235 między Chojnicami a Zbeninami. Pozostał jednak jeszcze niebezpieczny i w fatalnym stanie odcinek za Zbeninami w kierunku na Brusy. Wójt Zbigniew Szczepański zadeklarował, że gmina do remontu tego dodatkowego dwukilometrowego odcinka dołoży 200 tys. zł, ale usłyszał w Gdańsku, że zarząd dróg nie ma już dodatkowych środków na modernizację.

A ten odcinek może kosztować ok. 1,5 mln zł. - Dzięki wsparciu pana Leszka Bonny, radnego sejmiku, ale i szefa komisji budżetu, jest decyzja pozytywna i znajdą się środki na remont dodatkowego odcinka. Cieszę się i dziękuję mu za to – mówi wójt Szczepański. Gmina dołoży też do remontu odcinka drogi wojewódzkiej 212 w okolicach szkoły w Nieżychowicach. Województwo wyremontowało też odcinek tej drogi od Chojnic w kierunku Nieżychowic.

– Współpraca dwóch samorządów daje piękne owoce. Współpraca z gminą Chojnice jest wzorcowa i byłoby dobrze, gdyby tak było w całym kraju. Ze swej strony dodam, że namawiam w Gdańsku wszystkich, żeby co roku przeznaczać jeszcze większe środki na modernizację dróg wojewódzkich tą metodą wielkiej łaty, jak w przypadku drogi 235 z Chojnic w kierunku na Korne. Jej coroczne modernizowanie przyniesie efekt – dodaje Leszek Bonna.

(olo)

Zapisz

 1. 16 sierpnia 2019  23:19   Remont   anonim

  Szkoda że z planowanych 2 km drogi do remontu wyjonano znacznie mniej o ok 300 metrów

  0
  0
  Odpowiedz
 2. 20 lipca 2019  20:19   Czym zajmowałeś się tyle lat ?   anonim

  Leszek tyle lat w sejmiku i nie pamiętał o drogach których degradacja postępowała do granic bezpieczeństwa. Dopiero teraz kiedy groziły katastrofą budowlaną ukazuje się jako ,,mężyk opatrznościowy". To wstyd a nie zasługa że przypomniał sobie po latach o drogach a już w ogóle że zamiast właściwego remontu zastosowano lifting na ,,do wyborów"

  14
  6
  Odpowiedz
 3. 20 lipca 2019  20:18   Czym zajmowałeś się tyle lat ?   anonim

  Leszek tyle lat w sejmiku i nie pamiętał o drogach których degradacja postępowała do granic bezpieczeństwa. Dopiero teraz kiedy groziły katastrofą budowlaną ukazuje się jako ,,mężyk opatrznościowy". To wstyd a nie zasługa że przypomniał sobie po latach o drogach a już w ogóle że zamiast właściwego remontu zastosowano lifting na ,,do wyborów" Czym zajmowałeś się tyle lat ?

  9
  6
  Odpowiedz
 4. 19 lipca 2019  20:34   Dzięki (1)   Adi

  Dzięki szczepanskiemu nie odbył się remont Male Glisno - Lubnia.

  9
  6
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 20 lipca 2019  13:16   Są inne ważniejsze drogi   tow. Mrównica

   niż droga M.Gliśno - Lubnia po której łażą krowy i bambry jeżdżą traktorami. Co innego gdyby tam mieszkał wasz Witold, oooooooooooo to byłaby oświetlona autostrada, chodniki i ścieżka rowerowa. Tak jak z Żabna do Kosobud, dawniej doga dla krów idących na pastwiska, teraz "autostrada" za ponad 13 milionów zł.

   9
   3
 5. 19 lipca 2019  15:49   Widać jaka opcja rzadzi,CZYLI PO!!! Nie tylko na drogach wodać!   M

  Niestety gmina Chojnice dostała dużo,wiadomo Platforma rzadzi w samorządzie i tak właśnie jest.

  9
  24
  Odpowiedz
 6. 19 lipca 2019  11:49   NO POPATRZ (2)   BRYKE ZNISZCZY NA DZIURACH KOLEINACH

  REMONTUJA BO SE NA OBRADY SEJMIKU NIE DOJEDZIE

  19
  18
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 19 lipca 2019  15:30   Daj człowiekowi swoje zdanie ...   anonim

   Daj człowiekowi swoje zdanie powiedzieć

   8
   7
  • 19 lipca 2019  14:47   Dam ci taką radę:   Gulietta

   udaj się do odpowiedniego fachowca żeby ci odpowiednio poukładał klepki we łbie. Ciekawe po czy tak ci się poprzestawiały? Od gorąca, od chlania i ćpania, czy może walnąłeś łbem w ścianę?

   7
   10
 7. 19 lipca 2019  11:43   LUDZIE ZWIAZANI Z PLATFORMA ...   STOLKI SSAMORZADOWCA

  LUDZIE ZWIAZANI Z PLATFORMA PO LUKRUJA BO WYBORY SIE ZBLIZAJA A SSAMORZADOWYCY MAJA KLUCZOWO ODEGRAC ROLE W KAMPANI WYBORCOW PO

  17
  19
  Odpowiedz
 8. 19 lipca 2019  11:16   Dopóki nie kasy w ręku to ...   anonim

  Dopóki nie kasy w ręku to jeszcze nie wiadomo, PiS jej potrzebuje i to dużo, aby kupić wyborców realizując swoje programy.

  29
  16
  Odpowiedz