Do szkoły hulajnogą i rowerem …

Stowarzyszenie ,,Chojnicki Alarm dla Klimatu” zaprasza chojnickie szkoły podstawowe do udziału w Konkursie "Rowerem z pomocą planecie”.

W "siódemce" już kilka lat temu szkolny parking zastawiony był rowerami. Czy wkrótce będzie tak w innych szkołach? Przekonamy się niebawem.   |  fot. ilustracyjne

Celem konkursu jest promocja jazdy rowerem i hulajnogą jako sposobu poruszania się po mieście i okolicy oraz redukowanie korzystania z transportu samochodowego emitującego gazy cieplarniane i zwiększanie świadomości dzieci i młodzieży dotyczącej zagrożenia związanego z emisją C02 i innych substancji trujących.

 Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie ,,Chojnicki Alarm dla klimatu”.  Współorganizatorami są: Urząd Miejski w Chojnicach, Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach i Straż Miejska w Chojnicach. Konkurs trwa cztery tygodnie, w których zachęca się uczniów i pracowników szkoły do przyjeżdżania do placówki hulajnogami i rowerami. Ten sposób poruszania się ma ograniczyć nadmiernie stosowany przez rodziców dzieci transport samochodowy.

Czterokrotnie podczas trwania konkursu (raz każdego tygodnia) upoważnione osoby będą liczyły rowery i hulajnogi parkujące na terenie szkoły. Dni w których nastąpi liczenie jednośladów są tajemnicą organizatora. Wygra ta szkoła, która uzyska największy współczynnik sumy czterokrotnie zliczonych rowerów przypadających na jednego ucznia szkoły. Zachęcamy do udziału także nauczycieli i pracowników szkoły. Ich rowery również będą liczone.

Konkurs odbywać się będzie w terminie od dnia 9 września do dnia 4 października 2019 roku. Zwycięska szkoła otrzyma w nagrodę stojaki rowerowe.

J. Bruski