Dni Otwarte w Szkole Technicznej BZDZ

Policjanci z Chojnic po raz kolejny prezentowali specyfikę swojej pracy oraz proces rekrutacji jaki obowiązuje kandydatów do policyjnej służby. Uczniowie BZDZ w Chojnicach kończący tą szkołę niebawem staną przed jednym z pierwszych życiowych dylematów.

Obecni byli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach, którzy oprócz promowania zawodu policjanta przybliżyli pracę technika kryminalistyki.   |  fot. KPP

Wybór dalszej ścieżki edukacji, a nierzadko przyszłego zawodu, to bardzo ważna decyzja w życiu nastolatka. Chojniccy uczniowie technikum mundurowego doskonale o tym wiedzą, dlatego zorganizowali w swojej szkole „ Dni Otwarte” dla młodych ludzi, którzy chcą związać swoją przyszłość właśnie z mundurem. Na imprezie tradycyjnie nie mogło zabraknąć policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach, którzy oprócz promowania zawodu policjanta przybliżyli pracę technika kryminalistyki.

W minionym tygodniu w Szkole Technicznej BZDZ w Chojnicach, zorganizowane zostały Dni Otwarte dla młodzieży, w których wzięli udział jak co roku chojniccy policjanci. Dyrekcja szkoły, Policja oraz samorząd szkolny zadbali o odpowiednią promocję i reklamę w trakcie tak licznego spotkania przeprowadzonego w reżimie sanitarnym. Wszyscy chętni mogli zapoznać się z panującą tam atmosferą i specyfiką funkcjonowania w strukturach technikum klas mundurowych. Uczniowie szkoły powitali wszystkich chętnych, którzy chcą związać swoja przyszłość z mundurem przygotowanym przez siebie bogatym programem edukacyjnym.

Mundurowi opowiadali o specyfice służby oraz przekazali uczniom informacje na temat procesu postępowania kwalifikacyjnego, jego poszczególnych etapach, wymaganiach oraz miejscu składania dokumentów i terminach przyjęć. Policjanci odpowiadali na liczne pytania zadawane przez młodzież. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz pracy technika kryminalistyki, który pokazał jak prawidłowo zabezpieczać wszelkiego rodzaju ślady.  Dużo uczestniczących w tym przedsięwzięciu zadeklarowało złożenie dokumentów, aby móc spełniać swoje marzenia w przyszłym dorosłym życiu. 

Wszystkich zainteresowanych służba w Policji zachęcamy do zapoznania się z etapami rekrutacji na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, a młodzież rozpoczynającą edukację w szkołach średnich do składania podań w szkołach o profilu policyjnym.

KPP