Dni Chojnic odwołane. Gwiazdy zakontraktowane za rok

- Planujemy te wydarzenia ograniczyć właściwie tylko do Jarmarku Świętojańskiego i być może małej sceny, na której byśmy prezentowali chojniczan czy zaprzyjaźnione zespoły lub osoby. Oczywiście tylko, jeśli stan pandemii na to pozwoli - mówi A. Finster.

Zapoczątkowana 24 lata temu umowa partnerska owocuje dzisiaj w wielu dziedzinach. Na zdjęciu George Moenikes i Arseniusz Finster podczas Dni Chojnic w 2016 r.   |  fot. ilustracyjne

To już pewnie, że Dni Chojnic, w tym roku połączone z dniami powiatu, nie odbędą się w takiej formie do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni. Na pewno na Starym Rynku nie zagrają zaplanowane gwiazdy, tj. Chłopcy z Placu Broni, Kobranocka i Sztywny Pal Azji. Wszystkie formacje zostały natomiast zakontraktowane już na przyszły rok. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa na pewno w czerwcu, Chojnic nie odwiedzą też delegacje z miast partnerskich. Być może w późniejszym terminie przyjedzie Georg Moenikes.

Będzie to wizyta pożegnalna, ponieważ burmistrz Emsdetten podjął decyzję, że na jesieni nie weźmie już udziału w wyborach na ten urząd. - Terminu jeszcze nie ma.  Uzależniamy ten przyjazd i sposób organizacji wizyty od pandemii, która jeszcze cały czas panuje. Przypominam, że razem współpracujemy od przynajmniej 21 lat. To jest naprawdę wielki przyjaciel i honorowy obywatel miasta Chojnice. Zawsze można na niego liczyć. Fantastyczny człowiek, który jak się za coś zabiera to to jest święte - mówi Arseniusz Finster.

George Moenikes, w fotelu burmistrza miasta zasiada od 1999 roku. W tym czasie dbał nie tylko o zacieśnianie się polsko-niemieckiej więzi, ale także wspierał finansowo i sprzętowo chojnickie szkoły, szpital, hospicjum. - Był dla nas zawsze kiedy my tej pomocy potrzebowaliśmy. Między innymi za to otrzymał tytuł zasłużonego mieszkańca miasta Chojnice - podsumowuje Arseniusz Finster.

Anna Zajkowska

 1. 19 maja 2020  06:47   Szkoda ze nasza lokalna ... (3)   Kazik

  Szkoda ze nasza lokalna "gwiazda" Arseniusz Finster z jego hitem "nic nie robić, nie mieć zmartwień" zostanie z nami na dłużej niż kolejny rok szkoda. Bo wyczuwam lekki fałsz w jego wokalu natomiast hmmm jego zastępca następca poza nie wydarzeniem to raczej falsetem śpiewa. Ot nasz chojnicki poukładany zespolik fokalno rozrywkowy dla nielicznych

  10
  7
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 20 maja 2020  15:24   nie brnij   filip

   Nie o literówkę chodzi, a o ortograficzny błąd. NIEWYDARZENIE, podobnie NIEWYDARZONY. O interpunkcji nie uczyli? Wstawiałbyś polskie znaki, bo czytać trudno. Przecież to polski portal.

   2
   2
  • 20 maja 2020  06:25   Filip ale ja nie odbieram ...   Kazik

   Filip ale ja nie odbieram Arseniuszowi inteligencji. Nawet uwazam ze trzeba byc dosc inteligentnym gosciem, wciskajac 21 lat ten sam mierny kit tak zeby ludzie w to uwierzyli! A co do bledu to coz nie mozesz sie przyczepic do tresci to sie czepiasz literowki! Wspolczuje zamilowania do chojnickiego poukladanego zespoliku wokalnego i zycze milego dnia!

   3
   4
  • 19 maja 2020  18:24   Lokalny głuptasek   Filip

   Chciałbyś mieć chociaż parę procent mądrości i elokwencji Burmistrza. Nawet z ortografią kiepsko głuptasku.

   4
   4
 2. 18 maja 2020  15:03   Zawyzone wynagrodzenie za ...   SZOK

  Zawyzone wynagrodzenie za piec miesiecy 2018 r. Podaja media po kontroli RIO w Chojnicach

  17
  7