Dla Hutnika to pierwsze zwycięstwo w sezonie!

W niedzielne popołudnie Hutnik podejmował w 9 kolejce eWinner II ligi Chojniczankę. W poprzednim sezonie Hutnik w rundzie jesiennej uległ w Chojnicach 1:4. Analizując tabelę można było stwierdzić, iż goście przystąpili do spotkania w roli faworyta.

Pierwsze w tym sezonie zwycięstwo Hutnika stało się faktem! Krakowianie pokonali Chojniczankę 1:0.   |  fot. ilustrac./Rmak

HUTNIK - CHOJNICZANKA 1:0 (0:0)

Chojniczanka: Broda - Grolik, Bartosiak, Mikołajczyk, Mazek (79 Rakowski), Kona, Mikołajczak (66 Van Huffel), Wolsztyński (66 Skrzypczak), Olszewski (79 Emche), Pląskowski, Klichowicz (79 Grobelny).

Bramki: 1:0 Wilczyński 57.

Żółte kartki: Hoyo-Kowalski, Zmorzyński (Hutnik) - Olszewski, Mikołajczak, Bartosiak (Chojniczanka).

Zajmujący przedostatnie miejsce w tabeli Hutnik nie ułatwił zadania Chojniczance, która mogła wyjść na prowadzenie w 38 minucie, kiedy piłka po uderzeniu Pląskowskiego trafiła w słupek. Ogólnie pierwsza połowa do porywającej nie należała, a chwilami gra toczyła się w środkowej strefie boiska. Po jednej jak i drugiej stronie było sporo niedokładnych podań i skuteczności w wykończeniu akcji, chociaż to goście byli bliżej i mieli większe szanse na objęcie prowadzenia w pierwszej połowie.

Po przerwie miejscowi rozpoczęli grę od ataków na bramkę rywala i w chwilę po wznowieniu gry groźnie zrobiło się pod bramką Chojniczanki, tym razem obeszło się bez gola. W kolejnych minutach coraz śmielej poczynali sobie zawodnicy Hutnika. W 57 minucie po kontrze -Wilczyński ograł Brodę i skierował piłkę do bramki przyjezdnych. Po stracie gola Chojniczanka próbowała grać z kontrataku, jednak było w tym sporo niedokładności.

Wynik do końca nie uległ zmianie i słabo spisujący się w tym sezonie Hutnik (dwa remisy, 6 porażek) zainkasował trzy punkty, dzięki wygranej z drużyną z czołówki tabeli. W niedzielę 26 września Chojniczanka rozegra spotkanie z Pogonią Siedlce. Początek o godz. 16.