Diabły zaangażowane, zdeterminowane i skuteczne

Taki zespół Red Devils chciałoby się oglądać w każdym meczu. Dziś chojniczanie zagrali jak na lidera przystało i w bardzo dobrym stylu rozgromili Team Lębork 10:2.

Zawodnicy Red Devils cieszyli się dziś z bramek aż dziesięć razy.   |  fot. (olo)

Red Devils – Team Lębork 10:2 (7:0)

Bramki: Wojciechowski 4, Sobański 3, Mączkowski, Laskowski, Kolesnik – Ziarko, Maszota

Red Devils: Werner (Kartuszyński, Czarnowski) – Mączkowski, Wojciechowski, Kolesnik, P. Laskowski, Sobański, Moroz, Kaczorowski, D. Laskowski, Mazurkiewicz.

Gdyby dziś, w ostatni dzień Igrzysk Olimpijskich oceniać piłkarzy Red Devils jak jedynych medalistów z Polski, czyli skoczków narciarskich, to bez wątpienia sędziowie wahaliby się między notami 19,5 a 20. A na pewno tak wysokie oceny należały się zawodnikom gospodarzy za pierwszą połowę. Mimo tego, że to gospodarze byli zdecydowanym faworytem spotkania, to goście zasiali troszkę niewiadomej po ostatnim swoim meczu, strzelając aż 11 bramek. Okazało się, że nie miało to dziś żadnego znaczenia.

Gospodarze tym razem od samego początku wyszli skoncentrowani, dobrze nastawieni i pewni swoich umiejętności. Właśnie zaangażowanie połączone z umiejętnościami z dodatkiem nowych elementów gry (wyprowadzanie piłki, stałe fragmenty), dało dziś świetny wynik już do przerwy. Gospodarze prowadzili aż 7:0 po kilku naprawdę świetnych akcjach.

Nic dziwnego, że w drugiej połowie Diabły nieco spuściły z tonu, a do głosu w pewnych momentach dochodzili goście. Ich akcje udawało się jednak skutecznie blokować albo obronną ręką wychodził dobrze broniący Michał Werner. Piłkarze z Lęborka dwukrotnie trafili do siatki, ale tej części meczu również nie wygrali, bo gospodarze strzelili trzy bramki.

Zespół Andrzeja Biangi poprawił więc wynik pierwszego meczu z Lęborkiem, gdzie Diabły wygrały 9:2. Kibice, którzy wypełnili dziś halę Centrum Park nagrodzili zawodników brawami i podziękowali za postawę. Kolejnym rywalem Red Devils będą FC Kartuzy, czyli zespół, który jako jedyny wygrał w tym sezonie w Chojnicach. Rewanż mile widziany!

1. 25 lutego 2018  21:33   Czyli z telemarkiem!   Daniel Edrus