Derby dla Szarży. Przegrana Kolejarza

W weekend mecze rozegrały zespoły klasy okręgowej i A - klasy. Szarża Krojanty wygrała derby powiatu chojnickiego z Borowiakiem Czersk. Porażki poniosły zespoły Chojniczanki II i Kolejarza Chojnice.

W Krojantach sporo było walki. Zwycięsko z potyczki wyszli gospodarze, którzy pokonali Borowiaka 2:0.   |  fot. (olo)

Klasa okręgowa

Rezerwy Chojniczanki przegrały u siebie z Radunią Stężyca 2(cat). Zacięte było spotkanie w Krojantach pomiędzy Szarżą a Borowiakiem. W pierwszej połowie gospodarze zyskali jedną bramkę po rzucie karnym wykonywanym przez Sergieja Jeroszewicza, ale stracili Karola Michalaka, który obejrzał czerwoną kartkę za faul.

W drugiej połowie Borowiak dążył do strzelenia wyrównującej bramki, a Szarża koncentrowała się na obronie i grze z kontry. Jedna z takich akcji zakończyła się drugim golem strzelonym przez Michała Dorawę. Goście mieli też sporo pretensji do sędziego głównego, m.in. za to, że w drugich 45 minutach wyrzucił z boiska dwóch zawodników z Czerska – Macieja Meggera i Szymona Jędrzejewskiego (obaj obejrzeli dwukrotnie żółte kartki) i asystenta o spalone.

Wyniki 18. kolejki: Pogoń Prabuty – Wda Lipusz 5:0, Szarża Krojanty – Borowiak Czersk 2:0, Sokół Zblewo – Rodło Kwidzyn 1(cat), Relax Ryjewo – Centrum Pelplin 1:2, Chojniczanka II – Radunia Stężyca 2(cat), Delta Miłoradz – Błękitni Stare Pole 1:1, Grom Nowy Staw – Orzeł Subkowy 3:0, Wisła Korzeniewo – KP Starogard Gdański 2:2.

W następnej kolejce zagrają: Borowiak Czersk – Wda Lipusz, Błękitni Stare Pole – Chojniczanka II, Rodło Kwidzyn – Szarża Krojanty.

A - klasa

Rozpoczęły się rozgrywki w A-klasie. Najciekawiej było w Ostrowitem, gdzie Czarni przegrali z walczącym o awans do okręgówki Sławkiem Borzechowo 3:4. Chojnicki Kolejarz uległ liderowi Kamienicy Królewskiej 3:0.

Wyniki: Brda Rytel – Wda Czarna Woda 1:1, Ceramik Łubiana – Tęcza Brusy 0:1, Czarni Ostrowite – Sławek Borzechowo 3:4, Czarni Piece - Santana Wielki Klincz 1(cat), Gwiazda Karsin – Piaski Wąglikowice 0:4, KS Grabowo – Orzeł Gołubie 0(cat), Kamienica Królewska – Kolejarz Chojnice 3:0.

W następnej kolejce zagrają: Kolejarz Chojnice – KS Grabowo (niedziela, 16.00), Kamienica Królewska – Brda Rytel, Santana Wielki Klincz – Czarni Ostrowite, Tęcza Brusy – Wda Czarna Woda.

1. 1 kwietnia 2014  09:26   lajza (1)   obcokrajowiec

Gdzie borowiak ma wygrywac jak oni biora zawodnikow pokroju jedrzejewskiego on jest tak drewniany ze nie dlugo bedzie gral w kolejarzu lu. Karsinie on sie cofie z dnia na dzien ta lajza

2. 1 kwietnia 2014  08:56   Spalony   xyz

Zapraszam zawodników, trenera i kibiców borowiaka do lektury przepisów gry w piłkę nożną to może w końcu nauczą się co to jest spalony :D

4. 31 marca 2014  23:50   Joseph Blatter   anonim

Genio na prezesa Chojniczanki. Niech tylko utzymaj pierwsza lige a za rok sietujemy awans do ektraklasy !

0
    0
  5. 31 marca 2014  23:17   Genio na prezesa Chojniczanki ...   Joseph Blatter

Genio na prezesa Chojniczanki ! Niech sie tylko utzymaja w pierwszej lidze a za rok swietujemy awans do ekstraklasy :D

0
    0
  6. 31 marca 2014  22:26   Fryzjerzy   Janek

Po bardzo uczciwym sędziowaniu Krojanty wygrały. Każda piłka spalony Faul w polu karnm dla Borowiaka ale nie piątka.z Buława jako ostatni zawodnik łapie zawodnika w pas i przewraca przed polem karnym gdzie czerwona kartka i rzut wolny.Tam to dopiero byli Fryzierzy chyba za kilka piw .Jak poniżej mówi ułan że Genio wie co roby ale to chamstwo ze strony sędziów i zarządu to się zemsci. Inne drużyny nie powynni godzić się na tych sędzów w grze z Krojantami i w ogóle trzeba chamstwo tępić tak jak i uderzenie zawodnika przez Michalaka.

0
    0
  7. 31 marca 2014  21:21   Zapraszamy okolicznych ...   ułan

Zapraszamy okolicznych cieniasów do Krojant na meczyk, gdzie zapewniamy srogie lanie i do widzenia. Uczcie się od lepszych tylko Szarża ! Idziemy w górę tabeli, a inni w dół i tak trzymać.Genio wie co robi, kmiotki i przestańcie szczekać do budy !.

0
    0
  8. 31 marca 2014  18:49   komentatorzy (1)   XYZ

anonim czyli zobacz jak niski poziom prezentuje borowiak skoro przegrali 2:0 z zespolem ktory nie potrafi podawac pilki :D

10. 31 marca 2014  16:05   bylem na meczu. sedziowie ...   anonim

bylem na meczu. sedziowie zenada... nie dali pograc. Borowiak lepszy ale bez szalenstwa jezeli chodzi o styl ale starali sie dlugo grac pilka. krojanty zero skladnosci i napierdzielanie pilki do przodu. w calym meczu nie wymienili miedzy soba z 5 podan... w takim stylu nie za rok a-klasa a nawet za dwa b-klasa.

0
    0
  11. 31 marca 2014  15:50   ułan   zosia

racja ta 10 z borowiaka to nie dawał sobie rade z obrona szarży i klad sie w polu i fałle chcieli co za laczki

0
    0
  12. 31 marca 2014  15:46   sżarza   koko

Borowiak płacze o spalone a taka prawda ze ciagłe szła piła długa do nr 10 a ten ciagle stał na spal co ja za to moge , i jeszcze w pysk dostał to może od tego strzału mu padło na wzrok gdzie stoi, dostaliscie lanie i tyle mordki

0
    0
  13. 31 marca 2014  14:12   Korupcja (1)   Karolina

We wczorajszym meczu w Krojantach było widać jak można kupić mecz w niższej lidze. Wszystkie akcje Borowiaka w pierwszej połowie sygnalizowane przez bocznego jako spalone. W drugiej połowie ten sam sędzia nie pokazał spalonego ani razu (nadmienić trzeba, że z jego strony atakowała Szarża). karny dla Szarży z tzw kapelusza. brak jedenastki za ewidetny faul na dudzie w drugiej połowie meczu. ogólnie rzecz biorąc najwidoczniejszy na boisku sędzia. warto nadmienić także że w tym meczu obie ekipy zagrały słabo pomimo dużej przewagi Borowiaka.

0
    0
    • 31 marca 2014  15:39   co jak karny był jasny ...   mixer

co jak karny był jasny obronca borowiaka nie potrawił zatrzymac zawodnika szarży (żaby)na polu karnym,ty chyba jeszcze masz kaca albo dym od soboty hehe

0
      0
  14. 31 marca 2014  09:10   Jednak SZARŻA sie liczy a ...   anonim

Jednak SZARŻA sie liczy a nie to co jakaś Chojniczanka, ci chociaz potrafią wygrywac