Delegacja z Emsdetten z wizytą w ChCK

Po kilku nieudanych próbach z powodu pandemii, nareszcie udało się zawitać w Chojnicach delegacji z partnerskiego miasta Emsdetten. Nasi przyjaciele przywieźli prace uczestników projektu „pARTnerzy”, który odbył się w kwietniu 2019 roku.

Na zdjęciu oprawione prace, które pokazywane były w Niemczech a teraz wróciły do młodych artystek.   |  fot. ChCK

Uczestnikami projektu była młodzież z Chojnic i Emsdetten – osiem osób uczestniczących w zajęciach plastycznych w Chojnickim Centrum Kultury pod opieką Elżbiety Jakubowskiej, ośmioro uczestników kursu artystycznego w Geschwister – Scholl Realschule z nauczycielem Hubertusem Jelkmannem oraz czworo młodych ludzi z firmy uczniowskiej martinum.media z Gymnasium Martinum w Emsdetten z dwoma nauczycielami.

Do Chojnic udało się przyjechać prezesowi stowarzyszenia Christianowi Erflingowi. (Na zdjęciu). Celem projektu „pARTnerzy" było podkreślenie międzykulturowej i międzynarodowej współpracy młodzieży. Chodziło o pozytywne doświadczenia z ludźmi - w tym przypadku szczególnie z młodzieżą z innych krajów i kręgów kulturowych. Młodzież z Niemiec w czasie pobytu zwiedzała najciekawsze i najpiękniejsze miejsca w Chojnicach, Człuchowie i Swornegaciach.

Ł. Sajnaj