Czy Cyberpunk 2077 spełni oczekiwania graczy?

CD PROJEKT RED doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak duże są oczekiwania graczy od lat śledzących informacje o ich nowej grze. Cyberpunk 2077 musi być więc wyjątkowo dopracowanym tytułem, aby gracze nie byli rozczarowani.

Cyberpunk 2077 to RPG osadzony w świecie przyszłości, w którym zaawansowane technologie stały się nieodłączną częścią ludzkości – dosłownie i w przenośni.   |  fot. nad.

1. Dlaczego Cyberpunk 2077 może okazać się świetną grą?

2. Gdzie zamówić nową grę CD PROJEKT RED?

3. Jakie wymagania ma gra Cyberpunk?

4. Czy warto kupić wersję na PlayStation?

Na szczęście firma ma na swoim koncie świetną grę Wiedźmin 3, co pozwala mieć nadzieję, że jej nowy tytuł również będzie na podobnym poziomie. Gra zostanie wydana na komputery PC i konsole, a jej premiera - o ile nie zostanie po raz kolejny przełożona - ma mieć miejsce jeszcze w tym roku.

Dlaczego Cyberpunk 2077 może okazać się świetną grą?

Biorąc pod uwagę to, że w branży gier nawet najlepsze tytuły tworzone przez znane studia wydawane są w ciągu dwóch-trzech lat, prace Cyberpunk 2077 prawdopodobnie przejdą do historii. Pierwsza wzmianka związana z tym tytułem (w postaci krótkiego teasera) została udostępniona siedem lat temu. W międzyczasie ukazało się wiele długo wyczekiwanych gier i prawda jest taka, że o większości z nich gracze już dawno zdążyli zapomnieć. Na szczęście CD PROJEKT RED potrafi stale utrzymywać zainteresowanie swoim tytułem. Chociaż premiera (która była już przesuwana) zaplanowana jest na 19 listopada 2020 roku, już teraz można kupować licencjonowane figurki, książki i ubrania nawiązujące do nowej marki polskiego studia. Zgodnie z obietnicami twórców gracze otrzymają do dyspozycji ogromny świat. Każdy będzie mógł stworzyć postać, która będzie zgodna z jego własnym stylem gry. Duży wpływ na zainteresowanie Cyberpunk 2077 ma również klimat gry.

Tytuł opiera się na papierowej grze fabularnej Cyberpunk 2020, którą stworzył Mike Pondsmith (co ważne dla miłośników oryginalnej produkcji, miał on swój wkład przy komputerowej wersji gry). Jego akcja rozgrywa się w retrofuturystycznym, olbrzymim mieście. Ludzie są na takim etapie rozwoju technologicznego, że udoskonalają swoje ciała różnymi implantami, co stanowi świetną wiadomość dla graczy. Dzięki implantom będzie można modyfikować możliwości bohatera, a to pozwoli przechodzić misje na wiele sposobów (na przykład skradając się i hakując systemy lub siłowo bez unikania walki). Sprawdź również 4 powody, dlaczego Cyberpunk 2077 podbije serca graczy na całym świecie, a przekonasz się, że jest to tytuł, który może mocno namieszać w branży gier. Dla studia CD PROJEKT RED jest to ogromna szansa, aby po raz kolejny zasłynąć jako polska firma, która tworzy gry na światowym poziomie. 

Gdzie zamówić nową grę CD PROJEKT RED?

Jeżeli weźmie się pod uwagę dotychczasowe podejście pracowników firmy pracującej nad grą wobec graczy, można być spokojnym o jakość ich nowego tytułu. Studio nieustannie oferuje aktualizacje i darmowe dodatki do swojej poprzedniej gry, a jednocześnie utrzymuje dobre relacje z graczami. Z tym natomiast mają problemy nawet popularne amerykańskie firmy, które coraz częściej chcą na graczach jedynie zarobić. W związku z ogromnym zainteresowaniem, jakie towarzyszy grze polskiego studia, w dniu premiery mogą pojawić się trudności z zakupem egzemplarza. Warto więc skorzystać z atrakcyjnej oferty, którą przygotował popularny sklep internetowy.

Możesz tu już teraz zamówić egzemplarz cyberpunk 2077 na pc, a na pewno otrzymasz grę, jak tylko trafi do sprzedaży. Gra dostępna jest w cenie poniżej dwustu złotych, a dodatkowo można otrzymać starannie wykonany steelbook. Tego typu metalowe opakowanie na grę będzie się świetnie prezentowało na półce, zwłaszcza jeżeli ktoś kolekcjonuje gry lub jest miłośnikiem świata Cyberpunk.

Jakie wymagania ma gra Cyberpunk?

Zanim jednak zamówisz grę w wersji na PC, sprawdź wymagania sprzętowe cyberpunk 2077. Zaawansowana grafika i duży otwarty świat wymagają naprawdę wydajnego sprzętu, szczególnie jeżeli gracz chce cieszyć się najlepszą jakością i komfortem podczas gry. Według dotychczasowych prognoz, do swobodnego grania niezbędne będzie 16 GB RAM, karta graficzna 8 GB typu Nvidia GeForce GTX 1070 oraz procesor Intel Core 7 3,7 GHz. Jeżeli ktoś na bieżąco modernizuje swój sprzęt do grania, nie powinien mieć problemów z uruchomieniem Cyberpunk 2077. W gorszej sytuacji są osoby, które już dawno nie inwestowały w części do komputera i nie planują tego zrobić w najbliższej przyszłości. W ich przypadku dobrym rozwiązaniem może być wybór wersji wydanej na Xbox lub PlayStation. Nie trzeba się wówczas przejmować wymaganiami sprzętowymi, a konsolę, która na pewno pozwoli zagrać w nową grę CD PROJEKT RED, można obecnie kupić w przedziale 1000-1500 złotych.

Czy warto kupić wersję na PlayStation?

Z wersji konsolowych dużą popularnością cieszy się przede wszystkim cyberpunk 2077 na ps4, który jest niewiele droższy niż wersja na PC, ale jednocześnie eliminuje ryzyko, że gra nie uruchomi się na starym sprzęcie. Dodatkowo gracze, którzy kupią grę wydaną na PlayStation 4, otrzymają darmową aktualizację na PS5 (będzie można z niej skorzystać po premierze nowej generacji konsol), dzięki której będą mogli cieszyć się jeszcze lepszą grafiką.

mat. partnera