Cztery pory roku w Parku Narodowym „Ujście Warty”

Park Narodowy „Bory Tucholskie” serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na kolejny wykład z cyklu Czwartkowe spotkania z przyrodą pt. Cztery pory roku w Parku Narodowym „Ujście Warty”.

Gęsi podczas przelotów.   |  fot. Agata Jirak-Leszczyńska

Spotykamy się już w czwartek 22 marca br. o godzinie 18.00 w siedzibie Parku w Charzykowach (ul. Długa 33). Gościem spotkania będzie Pani Olga Betańska zawodowo związana z edukacją w Parku Narodowym „Ujście Warty”, która opowie nam o tym co, gdzie i kiedy można w nim zobaczyć. Ten najmłodszym w Polsce park narodowy nazywany jest często ptasim rajem.

W zależności od pory roku - mówi Pani Olga - tutejszy krajobraz zmienia się nie do poznania. Letnie „morze traw” na wiosnę zmienia się w „kaczą zupę”. Czasem usłyszeć tu można klangor a innym razem koncert na trąbkach lub grzebieniu. Raz zwiedzającym towarzyszą dziesiątki tysięcy dzikich gęsi a innym razem … krowy i konie.

Wszystkich zainteresowanych tą tematyką serdecznie zapraszamy na wykład. Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 19 marca br. na adres e-mail: b.grabowska@pnbt.com.pl lub tel. (52) 3355127. Ilość miejsc ograniczona.

/B.G./. Fot. Agata Jirak-Leszczyńska

Zapisz