Cztery nagrody specjalne we Włocławku dla tancerek z ChCK

Nagrody na Festiwalu Tańca Włocławek-Baruchowo trafiły do instruktora Moniki Michalewicz za debiut zespołu dziecięcego Music Dance 6-7-8-9 lat w stylu modern oraz do trzech solistek zespołu Sigma: Julii Religi, Mari Buszek i Amelii Pawlak.

Na zdjęciu od lewej: Julia Religa i Amelia Pawlak z dyplomami za zajęcie pierwszego miejsca.   |  fot. ChCK

Festiwal odbywał się w dniach 23-24 kwietnia 2022. Tancerki z Chojnickiego Centrum Kultury zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, czego odzwierciedleniem są poniższe wyniki. Julia Religa wytańczyła aż trzy pierwsze miejsca w kategorii solistek 14-15 lat: w solo jazz, solo show dance oraz jazz do muzyki organizatora. Zajęła także pierwsze miejsce w duetach show dance 14-15 lat i otrzymała Grande Prix festiwalu w solo, czyli dla najlepszej solistki w dniu 24 kwietnia.

Maria Buszek otrzymała nagrodę specjalną za solo jazz, ponieważ potrafi wyróżnić się dojrzałą interpretacją muzyki. Amelia Pawlak otrzymała nagrodę specjalną za duet show dance, gdzie podkreślono jej umiejętność wykreowania postaci Anny z Krainy Lodu w choreografii pt. "KIEDY MAMY SIEBIE". W solo jazz zadebiutowała 10-letnia Barbara Pestkowska, która zajęła III miejsce.

Wyjazd był wielkim wydarzeniem dla tancerek i tancerzy początkujących w wieku 6-7-8-9-10-11-12 lat. Większość z nich po raz pierwszy zaprezentowała się poza swoją miejscowością przed bardo doświadczonymi sędziami Polskiej Federacji Tańca – obie grupy otrzymały trzecie miejsce. Festiwal był znakomitym sprawdzianem umiejętności tanecznych i dał duże możliwości wyłowienia prawdziwych talentów tanecznych i znalezienia tancerek o osobowości scenicznej.

Wyniki w solo i duecie:

Solistki początkujące 8-13 lat (klasa E plus D ): I miejsce Maria Buszek (z awansem do klasy wyższej i nagrodą specjalną), III miejsce Barbara Pestkowska.

Solistki jazz i modern 14-15 lat (klasa C plus B): I miejsce Julia Religa, III miejsce Amelia Pawlak.

Solo show dance 14-15 lat (klasa C plus B) : I miejsce Julia Religa, III miejsce Amelia Pawlak.

Solo jazz do muzyki organizatora 14-15 lat ( C plus B): I miejsce Julia Religa, II miejsce Amelia Pawlak.

Duety Performing art 14-15 lat( klasa C plus B): I miejsce Julia Religa i Amelia Pawlak "Kiedy mamy siebie".

Festiwal przebiegał w przyjaznej najmłodszym atmosferze – gratulacje dla organizatorów, którzy zgromadzili wiele zespołów w różnym wieku, całkowitej mieszance stylistycznej w kategorii formacji i mimo to cały festiwal przebiegał przyjemnie. Przygotowanie techniczne tancerek i tancerzy oraz wszystkie choreografie na tym festiwalu przygotowała Monika Michalewicz, projekt kostiumów Monika Michalewicz, opracowanie muzyki Janusz Łangowski – Studio nagrań Chojnickiego Centrum Kultury. Gratulujemy!

Ł. Sajnaj