Człuchów: Pomoc dla ofiar nawałnicy!

Człuchowski Społeczniak organizuje zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy na rzecz poszkodowanych w wyniku nawałnicy mieszkańców powiatu chojnickiego. Tragedia miała miejsce niecałe 14 kilometrów od budynku szkoły.

Chojnice - Człuchów dzieli niewielka odległość, dlatego też szkoła włączyła się do zbiórki na rzecz poszkodowanych, bowiem wielu uczniów i nauczycieli zamieszkuje miejsca dotknięte nawałnicą.   |  fot. (Zak)

Z tych okolic pochodzi wielu uczniów oraz nauczycieli. - Akcja powstała dzięki inicjatywie, z jaką wyszli absolwenci człuchowskiego STO. Był to zwykły odruch ludzkiej solidarności - mówi Maria Danuta Kordykiewicz, dyrektor ZSS STO w Człuchowie, współorganizatorka zbiórki. Obecnie akcja prowadzona jest na terenie dwóch powiatów.

Nie prowadzi się zbiórki pieniędzy, a jedynie rzeczy, które potrzebne są już dziś, tj. środki czystości i higieny osobistej, nowe ręczniki, pościel, kołdry, poduszki. Akcja spotkała się z dużym odzewem ze strony naszych uczniów, którzy w siedzibie szkoły gdzie prowadzona jest zbiórka, odbywają dyżury.

Zainteresowanych pomocą zapraszamy na ul. Sobieskiego nr 7a w Człuchowie od środy do piątku w godz. 9.00 - 15.00. Akcje wspiera organizacja "Sabat" oraz Urząd Miasta. Po zakończeniu zbiórki odbędzie się podsumowanie całej akcji.

Prosimy o okazanie serca nie tylko rodziców, absolwentów i uczniów Społeczniaka, ale i innych mieszkańców powiatu człuchowskiego. Następnym razem to my możemy czekać na pomoc!

ZSS STO Człuchów

Zapisz