Ćwiczysz i zdrowo się odżywiasz? To jeszcze nie wszystko!

Większości z nas wydaje się, że odrobina ćwiczeń i wprowadzenie podstawowych zasad zdrowego odżywiania na co dzień wystarczą, aby cieszyć się zdrowiem, urodą i smukłą sylwetką.

Kultura fizyczna z każdym rokiem zdobywa coraz większą popularność. Regularnie ćwiczą zwłaszcza ludzie młodzi i aktywni.   |  fot. (nad.)

O ile, gdy jesteśmy młodsi, tego typu zasady i ograniczenia okazują się wystarczające, o tyle im jesteśmy starsi, nasz spowolniony metabolizm sprawia, że takie działania są po prostu niewystarczające. Jak zatem wzbogacić codzienną dietę i jak zmodyfikować regularną dawkę ruchu, by uzyskać oczekiwane rezultaty?

Spójrz krytycznie na to, co masz na talerzu

Czy to, co codziennie spożywasz jest na pewno zdrowe i odpowiednio zbilansowane? Czy dostarczasz swojemu organizmowi odpowiedniej ilości kalorii? Jak często jadasz? Czy łączysz w posiłkach białko i węglowodany? Jak się okazuje odpowiedź na kilka podstawowych pytań, może pomóc w weryfikacji sposobu odżywiania i sprawdzeniu, czy jest naprawdę zbilansowany i zdrowy. Odpowiedni sposób odżywiania i komponowania posiłków wymaga pewnej wprawy i stosowania się do kilku ważnych zasad:

1. Nie wykluczaj z diety tłuszczu. Kwasy tłuszczowe, zwłaszcza omega-3 i omega-6, są zdrowe i niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Błędne przekonanie wielu osób będących na diecie, że tłuszcz należy eliminować z diety, rodzi wiele szkód i wcale nie pomaga w utrzymaniu zdrowia i smukłej sylwetki.

2. Zwracaj uwagę na to, co z czym jesz. Białko, np. mięso, ryby, w połączeniu z węglowodanami, np. w postaci chleba, kaszy, ziemniaków, czy makaronu to konsekwencje w postaci spowolnionego metabolizmu. Czasem niepozorna zmiana może dokonać rewolucji w życiu.

3. Nie rezygnuj w diecie z białka. Same warzywa i owoce to nie wszystko. Potrzebujesz białka, zwłaszcza jeśli uprawisz sport.

4. Rozpoczynaj dzień od śniadania białkowo - tłuszczowego. Takie połączenie nie tylko zapewni Ci sytość i energię na długi czas, ale także pozwoli zapobiec senności, jaką wywołują węglowodany, np. w postaci popularnej owsianki. Jajka z warzywami zjedzone na śniadanie pozwolą także uniknąć porannych skoków poziomu cukru we krwi.

5. Nie wykluczaj z diety węglowodanów. Oczywiście mowa tutaj o wartościowych węglowodanach złożonych. Na dłuższą metę takie rozwiązanie skutkuje brakiem energii, a nawet poważnymi problemami zdrowotnymi. Generalnie wystarczy około 50-70 g węglowodanów dziennie, aby organizm zachował równowagę.

6. Nie rezygnuj z kolacji, nie głodź się, jedz regularnie. Tylko takie postępowanie sprawi, że Twój metabolizm „wskoczy na właściwe tory” i nie będzie robił zapasów tkanki tłuszczowej na czas głodówki.

Wspieraj swoje treningi

Myślisz, że suplementy diety i odżywki białkowe to produkty jedynie dla sportowców i osób trenujących wyczynowo? Nic bardziej mylnego. Suplementy i odżywki to doskonałe rozwiązanie, jeśli oczekujesz wartościowego, profesjonalnego wsparcia dla swoich treningów i codziennej diety. Jeśli ćwiczysz, Twój organizm potrzebuje więcej wartościowych składników odżywczych.

Nawet starannie zbilansowana dieta nie jest w stanie dostarczyć Ci tego wszystkiego, co niezbędne. Produkty, które trafiają na co dzień na nasze talerze są z reguły przetworzone, zawierają barwniki i konserwanty, mają długi termin przydatności do spożycia, uprawiane są na kwaśnej, pozbawionej minerałów ziemi i traktuje się je sporą ilością nawozów oraz substancji przyspieszających wzrost. Czy coś takiego może dostarczyć nam wartości odżywczych?

Jeśli chcesz naprawdę zdrowo się odżywiać i skutecznie wesprzeć swój trening, wejdź na https://www.body4you.pl/ i wybierz dla siebie rozwiązanie idealne!

(nad.)

  1. 11 stycznia 2017  05:49   Kto to pisal   Mic

    Co za brednie....

    0
    0