Co zabrać na wakacje z dzieckiem?

Na urlop większość z nas czeka z utęsknieniem przez cały rok. Pragniemy, by był jak najdłuższy, pogoda jak najlepsza, a dzieci, jeśli takowe posiadamy, jak najgrzeczniejsze, byśmy mogli jak najbardziej odpocząć.

Pakowanie wakacyjnej torby to nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla rodziców, którzy szykują się na urlop z dzieckiem po raz pierwszy.   |  fot. nad.

O ile na długość urlopu mamy wpływ (no chyba, że szef jest z kategorii tych, którzy nie zgadzają się na przesadne leniuchowanie), tak na pogodę i zachowanie dzieci już nie za bardzo. Co zabrać na wakacje z dzieckiem, by było zadowolone i nie musiało się nudzić?

Udane rodzinne wakacje

Duża część z nas w tym roku jedzie na wakacje nad polskie morze, a co za tym idzie, liczymy na dobrą pogodę, niczym wygrany na loterii los. Niestety, tak to z naszym Bałtykiem jest, że nigdy nie wiadomo, ile będzie nam dane cieszyć się słońcem, i w którym miesiącu. Zdarza się, że nasze dwutygodniowe wakacje w lipcu są deszczowe, a znajomi, którzy jadą nad Bałtyk we wrześniu, wracają z piękną opalenizną, mówiąc, że kąpali się w morzu przez prawie cały swój pobyt.

Jeżeli jednak już decydujemy się na urlop w miejscu, gdzie pogoda jest wielką niewiadomą, to warto być przygotowanym na każdą sytuację. Na początku wspomnieliśmy o grzecznych dzieciach. Jeśli ktoś jedzie bez nich – można powiedzieć, że ma spokój. Nawet, kiedy pada deszcz, znajdzie sobie jakieś zajęcie - zaplecze książek do przeczytania, pobliski basen, saunę, siłownię czy fitness. Sprawa komplikuje się nieco, kiedy na wakacje zabieramy naszych młodych podopiecznych.

Jak powszechnie wiadomo, w czasie deszczu dzieci się nudzą. Nie zawsze też możemy im pozwolić na beztroskie hasanie po kałużach i wzajemne chlapanie. Bywa, że jest po prostu za mokro, za zimno i nieprzyjemnie, a wtedy nawet nasze pociechy najchętniej zakopałyby się w ciepłym kocu z herbatą w ręku. Oczywiście, jeśli mówimy o dzieciach, które potrafią już docenić takie małe przyjemności - mniejsze zapewne chcą się przede wszystkim bawić.

Co zabrać na wakacje z niepewną pogodą?

Na szczęście dzisiejsze sklepy przychodzą nam z pomocą, wobec czego możemy zaopatrzyć się już wcześniej w akcesoria, które umilą nam deszczowe dni. Najlepiej, by były to gry rodzinne, które oprócz tego, że zajmą czas całej rodzinie, zapewnią też sporą dawkę śmiechu i zbliżą do siebie nawzajem. Mogą to być także gry karciane albo drewniane, dzięki którym dodatkowo każdy będzie miał okazję sprawdzić i poćwiczyć swoją sprawność manualną. Dla starszaków można zabrać także instrumenty muzyczne, które nie zajmują w walizce dużo miejsca, a pozwalają na skuteczne ,,zabicie” czasu.

Równie dobrze możemy też pozwolić sobie na nadanie tym dniom odrobiny magii, choćby za pomocą zestawu „ Czaruj z dzieckiem”. Dzięki niemu będziemy mogli przeprowadzić kilka magicznych sztuczek. Jeśli chodzi o inne ,,zaczarowane rozrywki”, może być to na przykład Teatrzyk Cieni. Wystarczy ciemny pokój i latarka, i już będziemy mogli wskoczyć w całkiem inny świat, a tym samym zapomnieć o deszczowej aurze za oknem. Sprawdźcie, gdzie kupić przydatne na wyjeździe z dziećmi akcesoria do zabawy – https://babydeco.eu/.

Monika Karaźniewicz