Co to jest filozofia, czym jest nauka?

Stowarzyszenie Arcana Historii wkrótce rozpocznie cykl spotkań zatytułowanych „Kredenz Filozoficzny”. Przedstawiamy zaproszenie organizatorów na pierwsze spotkanie.

Logo Stowarzyszenia

Zainteresowanie filozofią jest bardzo nikłe. Systematyczne przenoszenie uwagi na osiągnięcia nauk przyrodniczych doprowadza do zaistnienia opinii, w myśl których, filozofia lokowana jest na marginesie dziedzin niepoważnych. Kiedy zapytamy przeciętnego człowieka o wizerunek naukowca, z pewnością uzyskamy opis starszego pana w laboratorium. Tymczasem odkrywanie świata na sposób nauk przyrodniczych jest jednym z wielu możliwych sposobów poznania.

W najbliższy poniedziałek 8 listopada w chojnickiej Herbaciarni Kredenz, w pobliżu Bramy Człuchowskiej, o godzinie 19 odbędzie się wykład Michała Januszewskiego, Koordynatora ds. Edukacji Stowarzyszenia Arcana Historii oraz członka kolegium redakcyjnego kwartalnika „Słowo Młodych”. Spotkanie poświęcone będzie filozofii i nauce. Postawione zostanie wiele pytań. Między innymi - Czym jest prawda? W jaki sposób człowiek poznaje rzeczywistość? Czy nasz ogląd świata jest prawdziwy? Czy nauki przyrodnicze są nieomylne? W jaki sposób poznawać świat społeczny? Serdecznie zapraszamy zainteresowanych na pierwsze z serii spotkań „Kredenz Filozoficzny”. O tematyce i terminach kolejnych spotkań będziemy powiadamiać.

Stowarzyszenie Arcana Historii

kredenzmaly.jpg

Zapisz

 1. 5 listopada 2010  23:25   Szkoda,że w poniedziałek, (2)   Filozofka

  akurato 19stej są DKF, a myślę, że zainteresowanie byłoby jedną, jak i drugą ciekawostką...

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 6 listopada 2010  23:00   Info   Michał Januszewski

   Tylko ten jeden wykład będzie w poniedziałek, reszta będzie w środy, zwykle w ostatnią środę miesiąca. Zapraszam serdecznie :)

   0
   0
  • 6 listopada 2010  15:11   Michał Januszewski jest ...   anonim

   Michał Januszewski jest nauczycielem akademickim i z tego co wiem te terminy są ściśle dostosowane do harmonogramu zajęć Pana Michała. Może uda się zmienić godzinę? Tylko, że o 16 za wcześnie, a o 21 za późno...

   0
   0