Ciężko pobity mężczyzna trafił do szpitala

W minioną sobotę około 4.30 nad ranem dyżurny chojnickiej policji odebrali zgłoszenie o pobiciu mężczyzny w jednej z pobliskich miejscowości w gminie Chojnice. Funkcjonariusze niezwłocznie pojechali na miejsce. g

Policjanci z chojnickiego wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o pobicie 42-letniego obywatela Ukrainy. Wczoraj jeden z mężczyzn został przesłuchany przez prokuratora.   |  fot. KPP

Gdzie pod wskazanym adresem zastali zgłaszającego oraz zakrwawionego mężczyznę, który leżał na chodniku. Funkcjonariusze sprawdzili jego czynności życiowe i zaopiekowali się poszkodowanym do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia, którą wezwali za pośrednictwem oficera dyżurnego. Na miejscu zdarzenia mundurowi przeprowadzili szczegółowe oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Policjanci natychmiast zaczęli ustalać potencjalnych świadków zdarzenia.

Rozpytywali mieszkańców budynku, w którym mieszkał pokrzywdzony oraz wszystkie osoby, które mogły mieć jakiekolwiek informacje w tej sprawie. Pobity mężczyzna został przewieziony do szpitala. Do czynności włączyli się także kryminalni, którzy ustalili, że mężczyzna prawdopodobnie został zaatakowany i pobity przez współlokatorów po tym, jak wcześniej pokłócił się z nimi. Zarówno pokrzywdzony, jak i sprawcy wcześniej spożywali alkohol. Na podstawie przekazanej przez policjantów dokumentacji, biegły określił, że 42-letni pokrzywdzony na skutek pobicia doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Kryminalni, którzy intensywnie pracowali nad tą sprawą, na podstawie rozmów ze świadkami i rozmów z osobami, które mogły mieć wiedzę na temat tego zdarzenia, ustalili, kto mógł mieć bezpośredni związek z tym zdarzeniem. Jak się okazało jeden z wytypowanych przez kryminalnych mężczyzn po zdarzeniu próbował opuścić teren naszego kraju. Dzięki szybko podjętym działaniom chojniccy policjanci przy współpracy policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku doprowadzili do zatrzymania 29-letniego obywatela Ukrainy na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Do sprawy również zatrzymano współmieszkańca pokrzywdzonego, 27-letniego rodaka. Dwaj obywatele Ukrainy trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj jeden z nich, 42-letni podejrzany usłyszał zarzuty pobicia i spowodowania u pokrzywdzonego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 27-latek został przesłuchany w charakterze świadka po czym został zwolniony.

Wczoraj decyzją sądu 42-letni obywatel Ukrainy trafił na 2 miesiące do aresztu. Za popełnienie tego przestępstwa podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

KPP