Chojniczanin na mistrzostwach weteranów w tenisie stołowym

Na początku lipca w Budapeszcie odbyły się Mistrzostwa Europy Weteranów w tenisie stołowym. Wśród reprezentantów Polski był też Sławomir Januszewski z Chojnic.

Z lewej strony Sławomir Januszewski z Chojnic z kolegą Pawłem Paga z Łasina.   |  fot. nad.

Do Budapesztu pojechało 108 Polaków, a łącznie grało w mistrzostwach aż 3414 zawodników z 42 państw. Polacy przywieźli trzy brązowe medale – wszystkie wywalczone przez panie. Brąz zdobyła Dorota Borkowska w singlu, Dorota Paluch i Grażyna Zielińska oraz Alicja Skrzypicka ze Szwedką Ullą Dovblad w grze podwójnej.

Chojniczanin Sławomir Januszewski zagrał w kategorii wiekowej 40-49 lat, w której rywalizowało 416 zawodników w 104 grupach. Januszewski w swojej grupie rozegrał mecze z Francuzem, Niemcem i Rosjaninem i po dwóch wygranych i jednej przegranej wyszedł z grupy z drugiego miejsca. W kolejnym meczu chojniczanin pokonał Duńczyka Nilsena Jespera Grauholma, ale w kolejnej rundzie musiał uznać wyższość Andreja Bardona ze Słowacji.

Indywidualnie Sławomir Januszewski zakończył mistrzostwa w przedziale miejsc 65-128. Januszewski zagrał również w grze podwójnej w parze z Robertem Różyńskim z Borówna. W ich kategorii zagrało 59 par. W grupie Polacy wygrali dwa mecze (z Niemcami i Anglikami) i jeden przegrali (z Portugalczykami). W kolejnej rundzie ulegli jednak Słowakom.

(olo). Fot. nadesłane

Zapisz

  1. 12 lipca 2019  22:33   No proszę jaki ...   ping pong

    No proszę jaki zawodnik,gratulacje

    3
    0
    Odpowiedz