Chojnickie gimnazjalistki w Ogólnopolskim Finale Konkursu z Ekonomii

W dniach 09-11.05. w Warszawie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu„Potyczki Ekonomiczne”. W konkursie wzięło udział ponad 400 zespołów z całej Polski, zaś do finału dostało się tylko 16 zespołów.

W finale znalazły się uczennice ze szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach.   |  fot. nad.

Wśród finalistów znalazła się także drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach w składzie: Anna Dzwonkowska, Marianna Jarzyna, Julia Kamińska pod kierunkiem Grażyny Pietrzak. Konkurs „Potyczki Ekonomiczne” przeznaczony jest dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych realizujących w bieżącym roku szkolnym program „Ekonomia na co dzień”.

Organizatorami konkursu jest Narodowy Bank Polski, Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Fundacja Warszawski Instytut Bankowości. W I etapie zmagań konkursowych trzyosobowe zespoły uczniów opracowały i przeprowadziły ćwiczenia z zakresu doradztwa zawodowego ze swoimi młodszymi kolegami i koleżankami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach. Po przesłaniu sprawozdania z tego zadania nasze uczennice zostały zaproszone do II etapu konkursu.

Tym razem drużyna przygotowała kampanię społeczną „Kciuk w górę dla bezpieczeństwa”. Projekt zyskał poparcie w środowisku chojnickim. Nasz zespół został zaproszony do finału ogólnopolskiego.  10 maja w NBP w Warszawie w sali im. Wł. Grabskiego odbyły się finałowe rozgrywki konkursu „Potyczki Ekonomiczne”, realizowanego w ramach projektu „Ekonomia na co dzień”

Konkurs miał na celu zachęcenie uczniów gimnazjów i szkół podstawowych do podejmowania inicjatyw edukacyjno-ekonomicznych w środowisku szkolnym i lokalnym.

W finale wzięło udział 16 najlepszych, trzyosobowych zespołów wyłonionych w dwóch wcześniejszych etapach konkursu. 10 maja, w siedzibie NBP, młodzież rozwiązywała zadania, których celem było sprawdzenie wiedzy i umiejętności zdobytych podczas realizacji projektu „Ekonomia na co dzień”. W wyniku tak zorganizowanego finału, jury konkursu wybrało zwycięzców. Nasze uczennice zostały laureatkami. Zajęły 3 miejsce w kraju.
 
Serdecznie podziękowania składamy organizatorom konkursu, a w szczególności koordynatorowi programu „Ekonomia na co dzień” pani Urszuli Sierżant za życzliwość, pomoc merytoryczną i możliwość spędzenia niezapomnianych chwil. Dodatkowo finalistki z opiekunem dziękują wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do tego, że udało się im dojść do finału konkursu.

A. Dzwonkowska. Galeria fot. organizatora

 1. 16 maja 2019  20:22   Brawo!   MP

  Gratulacje ☺️

  0
  0
 2. 14 maja 2019  20:08   mr   anonim

  Brawo dziewczyny!

  4
  0
 3. 14 maja 2019  12:20   Brawo dziewczyny!   nauczyciel

  Brawo dziewczyny!

  9
  0