Chojnicki TUR na podium

Drużyna UKS RUGBY TUR CHOJNICE po raz kolejny w tym roku wystartowała w Regionalnym Turnieju Dzieci i Młodzieży w Rugby. Zawody odbyły się na stadionie MOSiR w Rumi.

III miejsce na podium zdobyła drużyna TUR I zdobywając brązowe medalee.   |  fot. (nad.)

Turniej został rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych: Mini żak i Żak. W  kategorii mini żak na starcie rozgrywek wstawiło się 12 zespołów: Lechia Gdańsk, Arka Gdynia ( 3 Drużyny), Ogniwo Sopot (2 drużyny), Arka Rumia ( 2 Drużyny), Czarni Pruszcz Gdański ( 2 Drużyny) oraz Tur Chojnice, który również wystawił 2 drużyny.

Drużyny podzielone zostały na dwie grupy po 6 drużyn.

CZARNI PRUSZCZ GD.

W fazie grupowej oby dwie drużyny Tura rozegrały po 5 spotkań.

Tur Chojnice I – Czarni Pruszcz Gd. I 6:0

Tur Chojnice II po 4 porażkach i jednym remisie zajął 5 miejsce w grupie i miał okazję powalczyć o  pozycję w strefie 9 - 12. Tur Chojnice II – Czarni  Pruszcz Gd.  3:2. To zwycięstwo przybliżyło Tura II o walkę o 9 pozycję. Niestety w ostatecznej  fazie  turnieju musieli uznać wyższość pierwszego składu z Pruszcza przegrywając 5:0 i ostatecznie zajęli 10 miejsce.

Natomiast  Tur Chojnice I po bardzo dobrych meczach w grupie, 4 zwycięstwa i jedna porażka zajął 2 miejsce i awansowali do półfinału i walkę  o miejsca 1-4. Na tym etapie Tur trafił na dobrze dysponowany zespół  z Sopotu, z którym przegrali 3:0 i musiał zadowolić się finałem „B”, gdzie spotkał się z Arką Gdynia II wygrywając 4:2  ostateczne zajmując 3 miejsce w turnieju.

Czarni Pruszcz Gd. II

Skład: Agata Kamińska, Robert Szmagliński, Wiktor Jilke, Mateusz Prądziński, Hubert Laska, Arkadiusz Kiedrowicz Szymon Zemsta, Julia Kiedrowicz, Zuzanna Wojdan, Julianna Jankowska, Dawid Sobczyk, Agata Sobczyk, Filip Szczygłowski, Amelia Zakrzewska. Trener: Damian Szczygłowski.

Warte uwagi jest też to,że dwoje zawodników Tura Chojnice Anna Kiedrowicz i Krystian Szczepański zasiliło szeregi Czarnych  z Pruszcza Gdańskiego w rozgrywkach  kategorii żak , gdzie  po dobrej grze zajęli  3 miejsce w turnieju.  Wielkie gratulacje za postawę i walkę na boisku  dla wszystkich zawodników z Chojnickiego|Tura.

Następne zawody 04. 06. w Sopocie.  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do poznania  i trenowania rugby i rugby Tag. Treningi w Chojnicach - Orlik przy szkole na ul. Kościerskiej. Środa 17:00 – 18.30 i Piątek 16.00- 17.30