Choinka na Starym Rynku

W centrum Chojnic stanęła już świąteczna choinka. Tym razem drzewo dotarło z ulicy. Sępoleńskiej. W najbliższych dniach będzie ono zdobione, a 6 grudnia zostanie rozświetlone.

Co roku na Starym Rynku jest choinka. W tym roku oficjalna inauguracja 6 grudnia.   |  fot. UM

- To najbardziej stresujący dzień w roku – śmieje się ogrodnik miejski Waldemar Spichalski. - Na szczęście cała operacja przebiegła pomyślnie, drzewko już stoi, a żadnych zniszczeń po drodze nie było. Drzewo ma ok 11-12 metrów wysokości. Tym razem dotarło z ulicy Sępoleńskiej.

- Konkretne drzewo wybieramy w ciągu roku z tych, które zgłoszą mieszkańcy. W zamian otrzymują oni od nas talon na zakup nowych roślin. Po świętach drzewo jest cięte na opał i przekazywane do schroniska dla zwierząt – wyjaśnia Spichalski.

Drzewko będzie strojone w najbliższych dniach, a na 6 grudnia zaplanowano oficjalne rozświetlenie choinki oraz wizytę św. Mikołaja. Mile widziane całe rodziny. Początek o godz. 16.00.

(olo)

 1. 5 grudnia 2019  06:19   no proszę   anonim

  eko świry w natarciu

  0
  1
 2. 4 grudnia 2019  08:28   Lampki...za późno!   MatkaPolka

  Szkoda, że dopiero 6 grudnia będzie rozświetlona. Nie wiem, skąd się wziął pomysł, ale dla mnie nie trafiony. Choinka jest tak piękna, że powinna cały czas być przystrojona i oświetlona. To magiczny czas! Niech trwa jak najdłużej!

  3
  4
 3. 3 grudnia 2019  08:15   W dobie dbania o ekologię u ... (3)   Eko

  W dobie dbania o ekologię u nas dalej scina się dorodne świerki żeby uszczęśliwić motloch. A nie można by kupić sztucznej choinki na wiele lat? Efekt wizualny byłby równie piękny a drzewka zostały by oszczedzone

  11
  8
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 4 grudnia 2019  10:50   Sztuczna choinka też nie jest eko   Nietakdokoncaeko

   Nie sądzę, żeby sztuczna choinka z plastiku była bardziej ekologiczna od prawdziwej. Chyba, że byłaby w pełni nadająca się do recyklingu. Ale żeby coś poddać recyklingowi nadal potrzebne są nakłady energii etc. Eko rozwiązaniem byłoby zrezygnowanie z choinki w ogóle

   1
   0
  • 3 grudnia 2019  19:41   jełop   anonim

   Mówiąc MOTŁOCH myślisz oczywiście o sobie jełopie....

   3
   2
  • 3 grudnia 2019  17:25   Dbanie o ekologię...   ------1------

   A powiedz mi co zrobiono by z drzewem, które miało zostać ścięte? Bo rozrosło się do takich rozmiarów, że zagrażało bezpieczeństwu? W wypadku tej choinki, zmienia się tylko tyle, że postoi przez święta na rynku, a nie poszła "na opał" już dziś. Ekologia jest ważna, ale trzeba też myśleć rozsądnie. To nie są drzewka wycinane na potrzeby świąt. Tylko i tak przeznaczone do wycinki.

   4
   2