Chcieli pomóc mężczyźnie, a ten okazał się być poszukiwanym

Policjanci z chojnickiego zespołu patrolowo - interwencyjnego zatrzymali 51 - latka, który był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna został skazany przez sąd za kradzież i nie zastosował się do wyroku sądowego.

Zatrzymany przez funkcjonariuszy mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, następnie zostanie osadzony w areszcie śledczym.   |  fot. KPP

Wczoraj policjanci z zespołu patrolowo - interwencyjnego w trakcie pełnienia służby w rejonie ulicy 3 - Maja zauważyli na przystanku autobusowym mężczyznę, który siedział wieczorem na przystanku autobusowym, co wzbudziło ich niepokój, że mężczyzna może potrzebować pomocy. Policjanci podjęli interwencję chcąc poinformować o możliwości darmowego noclegu na terenie Chojnic.

Po rozpytaniu mężczyzny, w trakcie legitymowania 51- latka okazało się, że jest on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. W trakcie sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie posiadający stałego miejsca zamieszkania jest poszukiwany nakazem doprowadzenia wystawionym przez Sąd Rejonowy w Tucholi. Za popełnioną kradzież mężczyzna nie zastosował się do orzeczonego wyroku i sąd zasądził wobec mężczyzny karę zastępczą w wymiarze 15 dni  pozbawienia wolności.

Zatrzymany przez policjantów poszukiwany 51-latek został doprowadzony do komendy i jeszcze dzisiaj trafi do aresztu śledczego, gdzie odbywać będzie orzeczoną przez sąd karę pozbawienia wolności.

KPP

Zapisz

 1. 21 października 2018  09:14   ...czyli za 16 dni spotkają ...   Ela L.

  ...czyli za 16 dni spotkają się znowu na przystanku autobusowym

  0
  0
  Odpowiedz
 2. 9 października 2018  16:51   Brawo Panowie Policjanci! Jednak proszę skrócić poniższe zdanie;-) (1)   Chojniczanka

  zauważyli na przystanku autobusowym mężczyznę, który siedział wieczorem na przystanku autobusowym

  7
  1
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 9 października 2018  17:54   dokładnie   yhyy

   Stwierdzenie "rozpytywać" też chyba nie jest odpowiednie,czemu poprostu nie napisać.."Podczas rozmowy z męźczyzną"

   2
   0