Chcieli palić w samochodzie marihuanę, nie zdążyli

Policjanci z chojnickiej patrolówki zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 19 lat w związku z posiadaniem narkotyków. Policjanci znaleźli susz roślinny podczas kontroli drogowej. Badanie testerem wykazało, że była to marihuana.

Za posiadanie środków odurzających Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.   |  fot. ilustracyjne

W minioną środę wieczorem policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego podczas wykonywania czynności służbowych na jednej z charzykowskich ulic  zauważyli pojazd w którym siedziało kilka osób. Mężczyźni siedzący z przodu auta na widok radiowozu wyraźnie byli podenerwowani co wzbudziło podejrzenia mundurowych. W momencie kiedy podeszli do tego pojazdu, po otworzeniu drzwi od razu poczuli charakterystyczny zapach marihuany.  

Z uwagi na to, że policjanci mieli uzasadnione podejrzenie, że ci mężczyźni mogą posiadać środki narkotyczne przystąpili do przeszukania zarówno tych osób jak i pojazdu. W trakcie tych czynności stróże prawa u jednego z nich w odzieży znaleźli środki narkotyczne. Z uwagi na niespójne wyjaśnienia osób podejrzewanych o posiadanie substancji odurzających, dwaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. 

Przeprowadzone czynności oraz zebrane w tej sprawie dowody pozwoliły na przedstawienie zarzutów za posiadane narkotyków 19-letniemu mieszkańcowi powiatu człuchowskiego. W najbliższym czasie podejrzany  mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwo.

KPP