Cenne zwycięstwo w Kaliszu

Do ciekawego spotkania doszło dziś (18.04.) w Kaliszu, gdzie miejscowy KKS podejmował Chojniczankę, Gospodarze chcieli się zrewanżować gościom za jesienną porażkę 0:3. Obie ekipy znajdowały się w czołówce tabeli eWinner II Ligi.

Mateusz Klichowicz strzelił pierwszego gola w Kaliszu.   |  fot. screen TVP Sport

W razie zwycięstwa w niedzielę chojniczanie mieliby tyle samo punktów, co wicelider i minimalną stratę do Górnika. Z kolei gospodarze to jeden z zespołów walczących o udział w barażach. Przed tą kolejką byli na szóstej pozycji tabeli rozgrywek.

KKS KALISZ - CHOJNICZANKA 0:2 (0:1)

Chojniczanka: Sokół - Mudra, Bartosiak, Grolik, Czajkowski, Kona, Rakowski, Klichowicz (86 Napołow), Mikołajczak (70 Ziętarski), Ryczkowski, Skrzypczak (82 Olaf Nowak).

Bramki: 0:1 Klichowicz 39 (as. Skrzypczak), 0:2 Nowak 89 (karny)

Żółte kartki: Kaszuba, Hołota, Gordillo (KKS) - Czajkowski, Klichowicz, Ziętarski, Bartosiak (Chojniczanka).

W pierwszej części spotkania rywalizacja była bardzo wyrównana. Jedna jak i druga ekipa stworzyła kilka sytuacji podbramkowych, jednak zabrakło dokładności w kluczowych momentach. W 39 minucie Mateusz Klichowicz otrzymał idealne podanie i w sytuacji sam na sam z bramkarzem KKS-u posłał piłkę do bramki rywala!

Zespół prowadzony przez trenera Adama Noconia dominował od początku drugiej połowy. Miał też kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku, jednak zabrakło skuteczności. W końcówce gra dość mocno się zaostrzyła. Było dużo twardej walki, ale wiele też działo się pod obiema bramkami. Drużyna z Wielkopolski była coraz groźniejsza. Nie miała nic do stracenia i walczyła o remis.

Dwie minuty przed końcem sfaulowany w polu karnym KKS-u został Olaf Nowak. Sędzia pospieszył się z decyzją. Napastnik w momencie upadku na murawę zdołał pokonać miejscowego bramkarza. Sędzia najpierw użył gwizdka i nie mógł cofnąć swojej decyzji. Sam Nowak podszedł do piłki i pewnie wykorzystał rzut karny.

Piłkarze z Chojnic awansowali na drugie miejsce w tabeli. Mają punkt mniej od Górnika Polkowice, ale rozegrali o trzy mecze więcej od drużyny z Dolnego Śląska.