Były komendant zadba o bezpieczeństwo w powiecie

Były komendant Straży Gminnej w Kęsowie oraz Straży Miejskiej w Debrznie Ireneusz Ruszczyk zostanie zastępcą, a niebawem również dyrektorem wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego. Zastąpi on Andrzeja Nogala.

Ireneusz Ruszczyk   |  fot. krksmg.pl

O tym jak funkcjonowały za kadencji Ireneusza Ruszczyka straże gminna i miejska w Kęsowie i Debrznie ocenić najlepiej mogą mieszkańcy tych gmin i kierowcy, którzy musieli z tymi formacjami „współpracować”. Teraz Ruszczyk zajmie się pracą w wydziale bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w Chojnicach i całym powiecie. Pokonał on kilku innych kandydatów.

Oficjalnie Ruszczyk będzie zastępcą nieobecnego z powodu choroby dyrektora Andrzeja Nogala, ale gdy tylko ten wróci ze zwolnienia lekarskiego, to władze starostwa podziękują mu za pracę i na to miejsce awansuje Ruszczyk. Informację tę potwierdza nam starosta Stanisław Skaja, choć na początku był trochę zniesmaczony, że nowy zastępca nazywany jest już dyrektorem. – Ta osoba nie jest jeszcze dyrektorem, a tak wszyscy mówicie.

- Na dzień dzisiejszy dyrektorem jest pan Andrzej Nogal, ale przebywa na zwolnieniu chorobowym i nie wiadomo jeszcze, jak długo to potrwa, nie chce być tu prorokiem. Ma poważne sprawy związane ze swoją zdrowiem – mówi starosta Stanisław Skaja. - Jak się teraz okazuje po nawałnicach jest to taki ważny wydział i nie może on funkcjonować bez osoby nadzorującej jego pracę. Komisja podsumowała konkurs i zaproponowała kandydaturę Ireneusza Ruszczyka.

Jednak starosta zapytany czy docelowo Ireneusz Ruszczyk ma być dyrektorem wydziału, potwierdza. – No taki był nasz cel, żeby nie robić podwójnie konkursów.  Jeżeli pan Ruszczyk się sprawdzi, to powołam go na dyrektora – mówi Skaja.

(olo)

Zapisz

 1. 12 listopada 2017  17:34   Całe szczę że to ostatnia ...   anonim

  Całe szczę że to ostatnia kadencja nieudacznika Skai Zatrudnia największego wroga kierowców i nie tylko . Starosta powoli staje się wrogiem nr.1 Chojniczan

  11
  1
  Odpowiedz
 2. 10 listopada 2017  21:11   jaki pan taki kram   anonim

  szukał podobnego s...wiela do siebie

  12
  2
  Odpowiedz
 3. 10 listopada 2017  13:15   Ile ja chodników zbudowałem   Wszystkiego dobrego.

  w Kęsowie i Debrznie :). Oby teraz nowy dyrektor nie ukrywał wiadomości i ostrzeżeń o pogodzie jak to mu szło z fotoradarami.

  15
  3
  Odpowiedz
 4. 10 listopada 2017  09:46   wilki (1)   D

  Jeden nie może wygrać, bo był w służbach, drugi, bo wystawiał fotoradary, trzeci, bo jest emerytem, czwarty, bo......itd. Żadnemu z kandydatów nie przedstawiono nigdy zarzutów, mają nieposzlakowane opinie, właściwe wykształcenie, a mimo to są obiektem jadowitych ataków, ot, takie piekiełko, specyficzne, bo polskie, Gratuluję panu Ireneuszowi.

  7
  16
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 10 listopada 2017  11:01   Wystarczy że był ...   chojniczanin

   Wystarczy że był Straznikiem Miejskim czy Wiejskim i łupił w krzakach na kierowców przy rogatkach wsi. A teraz szuka ciepłej posadki.

   11
   2
 5. 10 listopada 2017  09:14   Ciekawe jaki "geniusz" wymyślił dla SM takie stopnie?   von Kalkstein

  Gościu jest w jakiejś Koziej Wólce komendantem SM, cała załoga to komendant i dwóch strażników ale na pagonach oznaczenia rangi jak podpułkownika wojska, to jest tak śmieszne, że można dostać zajadów.

  16
  3
  Odpowiedz
 6. 10 listopada 2017  08:54   Ciekawe   Chojniczanin

  czy z równą nadgorliwoscia będzie informował o zmianach pogodowych jak bawił się w wiejskiego szeryfa z radarami dla przypomnienia zbliża się Marcin , w jaki sposób powiadomi społeczeństwo , daj Boże aby na czas zdążyli

  16
  3
  Odpowiedz
 7. 10 listopada 2017  07:25   nie ciesz się za bardzo   robi

  Z doświadczeniem starosty, pan Stasiu może być członkiem zarządu powiatu spoza rady, podobnie jak były burmistrz Czerska. Oczywiście, zdecydują przyszli radni powiatowi.

  6
  3
  Odpowiedz
 8. 9 listopada 2017  20:35   Dobrze że to ostatnia ... (1)   anonim

  Dobrze że to ostatnia kadencja Skai w prezencie zostawi nam największego specjalistę od ukrywania radarów w krzakach i karania kierowców. Brawo Panie Starosto za panem nie będziemy tęsknić i gwarantuję Panu że nie zostanie Pan nawet radnym powiatowym bo o stanowisku Starosty niech Pan nie marzy. Ot kolejny prezent dla mieszkańców powiatu.

  21
  3
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 9. 9 listopada 2017  17:11   ... (1)   Baułwan.

  ciekaw jestem jego kierunkowego wykształcenia?

  21
  2
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 10 listopada 2017  08:55   Zapewnie   Ha ha

   po instytucie wiatru i pogody

   12
   0
 10. 9 listopada 2017  17:09   Kpina !   QQQ

  O bezpieczeństwo mieszkańców ma dbać ktoś kto stawiał fotoradary po krzakach ,aby łupić kierowców, a nie dbać o ich i innych bezpieczeństwo.

  20
  2
  Odpowiedz
 11. 9 listopada 2017  16:56   Gość napsuł sporo krwi ...   anonim

  Gość napsuł sporo krwi kierowcom z okolic Debrzna,teraz będzie wymiatał w powiecie chojnickim. Może wymiecie Skaję.

  22
  3
  Odpowiedz
 12. 9 listopada 2017  15:20   to dobry człowiek ... (2)   anonim

  to dobry człowiek sympatyczna twarz patrzy ze zdjęcia.

  4
  17
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 9 listopada 2017  18:01   jasne   kierowca

   Chyba nie masz samochodu. Gdybyś zaliczył fotkę z ukrytego radaru tuż za znakiem początkowym lub przed znakiem końcowym z napisem np. Żalno i musiał wybulić kilka stówek, to byś ten uśmieszek nazwał szyderczym.

   17
   2
  • 9 listopada 2017  16:32   Ale ze Straży Miejskiej ...   Chojniczanin

   Ale ze Straży Miejskiej Kęsowo!

   12
   1