Boxing Team Chojnice drugi w rankingu Polskiego Związku Bokserskiego

Zestawienie stworzono na podstawie wyników współzawodnictwa międzynarodowego oraz krajowego. Wzięto pod uwagę klasyfikacje medalowe Mistrzostw Polski, Europy i Świata. Do statystyki trafiły wyniki sportowe pięściarzy w latach 2012 – 2016.

Trener Marcin Gruchała i jego podopieczne mają powody do zadowolenia.   |  fot. (nad.)

Boxing Team Chojnice sklasyfikowany został jako najlepszy klub w Regionie Pomorskim. Dodać należy, że w naszym województwie klub Andrzeja Mielke nie miał sobie równych i zdystansował swoich konkurentów, zyskując znaczną przewagę punktową. W klasyfikacji ogólnopolskiej Boxing Team Chojnice zajął drugie miejsce, ustępując niewiele najlepszemu klubowi w Kraju.

Warto w tym miejscu przypomnieć najistotniejsze osiągnięcia chojnickich pięściarzy, wychowanków Gruchała Team, należą do nich: brązowy medal mistrzostw świata; dwa złote, dwa srebrne i brązowy medal Mistrzostw Europy. Zawodnicy Boxing Team reprezentowali Chojnice w czterech ćwierćfinałach Mistrzostw Europy oraz trzech ćwierćfinałach Mistrzostw Świata. W latach 2012 – 2016 zawodnicy Marcina Gruchały zdobyli także ponad 40 medali, z czego ponad połowa to złota, zdobyte na mistrzostwach Polski!

W ostatni weekend zawodniczki Boxing Teamu Chojnice walczyły w stolicy kobiecego boksu, jak nazywany jest Grudziądzki Start. Odbyły się eliminacje do mistrzostw Polski U-16. Do walki stanęły: Zuzanna Burczyk, Weronika Toda oraz Aleksandra Kiedrowska. Do najlepszej ósemki w kraju awansowała Zuzuanna Burczyk (wadze do 52 kg).

Taki awans jest sukcesem zawodniczki, która debiutowała w ringu , jako najmłodsza uczestniczka eliminacji. W pięściarskim pojedynku z Wisły Kraków wykazała się opanowaniem, dążeniem do realizacji strategii i wielką determinacją.