Bezwietrzny Memoriał Ottona Weilanda

W miniony weekend zakończyły się jedne z większych regat śródlądowych w Polsce - Memoriał Ottona Weilanda. Była to już XXII Edycja tych regat. Corocznie nad Jezioro Charzykowskie przyjeżdżają najmłodsi żeglarze w klasie Optimist.

W niedzielę zakończyły się jedne z największych regat w Polsce dla klasy Optimist - regaty Memoriał Ottona Weilanda. Cieszą się one każdego roku ogromnym zainteresowaniem młodych żeglarzy.   |  fot. Ł. Dzięcielski

Frekwencja dopisała i na starcie stanęło 227 zawodników w klasie Optimist Gr. B oraz 25 zawodników w klasie Optimist Gr. A. Młodzi żeglarze z zapałem czekali na pierwszy wyścig, jednak z powodu braku wiatru, musieli spędzić na brzegu aż dwa dni. Dopiero ostatni, trzeci dzień regat, pozwolił na rozegranie 5 wyścigów. Pomimo tak małej ilości wyścigów, rywalizacja była bardzo zacięta.

W klasie Optimist Gr. B chłopców zwyciężył Konrad Wlazłowski z YKP Gdynia przed Szymonem Wójcikiem z WKŻ Wolsztyn. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Maksymowowicz z KS Spójnia Warszawa. 

W klasie Optimist Gr. B dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Lena Cituk z MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko. Na drugim miejscu uplasowała się Alicja Michalewska z SSW MOS Iława, natomiast na trzecim Aleksandra Bobrowska z UKS Barnim Goleniów.

W klasie Optimist Gr. A całe podium zajęli zawodnicy ChKŻ Chojnice. Na najwyższym stopniu stanął Jeremi Szczukowski, przed Agnieszką Pawłowską (1 m. w kat. dziewcząt) i Jackiem Kalinowskim. Dokładne wyniki dostępne są na stronie regat http://www.charzykowy.sailingnet.pl/

Regaty udało się zorganizować dzięki dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Chojnicach, Powiatu Chojnickiego i Gminy Chojnice.  Nagrody dla zwycięzców ufundowała firma Rooster - serdecznie dziękujemy.

Not. i fot. Łukasz Dzięcielski

Zapisz