Bezpieczne internetowe łącza

W Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnicach nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn. „Bezpieczeństwo w Internecie oczyma dzieci”.

Na konkurs wpłynęło 120 prac plastycznych. Ich autorami byli zarówno młodsi uczniowie jak i starsi.   |  fot. nad.

Organizatorami  tego plastycznego wydarzenia w szkole oraz fundatorami nagród dla młodych artystów był Urząd Miejski w Chojnicach, Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach, Rada Rodziców SP nr 3. Na konkurs wpłynęło 120 prac plastycznych. Ich autorami byli zarówno młodsi uczniowie z klas I- III, jak i starsi z klas IV – VIII.

Najciekawsze, bardzo oryginalne w artystycznej wymowie prace nagrodzono właśnie w tych grupach wiekowych. Nagrody i wyróżnienia, okolicznościowe dyplomy dzieci odebrały z rąk asp. sztab. Dariusza Piekarskiego, rzecznika prasowego, sierż. sztab. Justyny Przytarskiej z Komendy Powiatowej  Policji w Chojnicach, wicedyrektorek szkoły, Zofii Myszki i Ewy Sawickiej oraz przewodniczącej Rady Rodziców SP nr 3, Moniki Kolinskiej i Łukasza Masiaka, również z Rady Rodziców SP nr 3.

Gala rozstrzygnięcia konkursu była okazją do podsumowania akcji edukacyjnej i profilaktycznej na temat niebezpieczeństw czyhających na użytkowników sieci internetowej, która została przeprowadzona w szkole przez funkcjonariuszy policji, ale przede wszystkim otwarcia wystawy pokonkursowej nagrodzonych i wyróżnionych prac plastycznych w holu nowej części szkoły.

Brawo młodzi artyści! Gratulujemy Wam talentu i umiejętności artystycznego wyrażania zachowań, które w Internecie mogą nie być bezpieczne!

(Z Sz-P nr 3)