Bezpieczeństwo podczas 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

12 stycznia br. już po raz dwudziesty ósmy policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas WOŚP. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą.

Podobnie jak w roku ubiegłym na ulicach miasta pojawią się wolontariusze kwestujący na rzecz WOŚP. Nad ich bezpieczeństwem czuwać będzie policja, która również apeluje, aby stosować się do porad przez nich udzielonych.   |  fot. Ilustracyjne

Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych. Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP czuwać będzie kilka tysięcy policjantów. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci a także będą prowadzić działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych.

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;

Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;

Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu;

Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane „serduszkowe” naklejki. Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy mieszkańców o kontakt z Policją lub strażą miejską/gminną.

Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.

Porady dla wolontariuszy

Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:

centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony;

głównych ciągach komunikacyjnych;

miejscach dobrze oświetlonych;

miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych;

miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.

Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne.

Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych.

Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.

Jeżeli będziecie tego potrzebowali zwracajcie się o pomoc do Policji lub straży miejskich/gminnych. Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat Waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy. Czasami możecie zostać zapytani przez policjantów o to, jak przebiega Wasza kwesta. Nie obawiajcie się, to z troski o Wasze bezpieczeństwo.

Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP!

(KGP mw)

 1. 11 stycznia 2020  12:37   PREZES FUNDACJI NA USLUGI ... (4)   WSTYDA NA KOGO ROBITA PIENIADZE

  PREZES FUNDACJI NA USLUGI UBOCZNE WYDAL 90 MILIONOW W 10 LAT ZE ZBIOREK WASZYCH CO DAJETA I ZEBRZETA

  13
  8
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 12 stycznia 2020  14:15   Nie będą bo sprzęt o ...   anonim

   Nie będą bo sprzęt o którym mówi nie istnieje a pieniądze na to przeznaczone są wydawane na domy dla Owsiaka oraz dla jego ludzi i co najlepsze to na te naklejki (;

   6
   1
  • 12 stycznia 2020  02:23   Dajeny, bo chcemy i dawać będziemy   Ola

   ?lFundacja też ma wydatki. Zarobili? i dobrze!.wydali? też fajnie. Jurek dal temu życie 28 lat temu, nikt inny nie wpadł na lepsze pomysł. Oby Twoje dzieci, znajomi nigdy nie musieli korzystać z tego sprzętu....

   3
   6
  • 11 stycznia 2020  13:28   Dla Kaczystów i Ziobrzystów   NN

   Najważniejsza jest jakaś PFN, na którą wywalono ponad 100 mln. zł., a jej wizerunkiem jest jakiś jacht ze złamanym masztem stojący w jakimś porcie na drugiej półkuli. Tak się k..... pierze pieniądze.

   4
   12
  • 11 stycznia 2020  12:46   Są efekty działalności ...   anonim

   Są efekty działalności dzięki Jurkowi, takie mendy jak Kaczyński i PIS iory wolę dawać na kler niż pomagać społeczeństwu. Działalność fundacji to też są pewne wydatki, jak Tobie coś nie pasuje to nie korzystaj ze sprzętu zakupionego przez orkiestrę. Polegaj na sprzęcie państwowym i cofniesz się PRL!!!!!!!

   5
   11