Bez goli w Gdyni

Na zakończenie 32 kolejki I ligi Arka Gdynia w niedzielne popołudnie podejmowała Chojniczankę. Przyszły beniaminek Ekstraklasy walczył jeszcze o wygranie rozgrywek. Chojniczanka chce się w niej przede wszystkim utrzymać.

W spotkaniu Arki z Chojniczanką gole nie padły, a drużyny podzieliły się po punkcie.   |  fot. ipl.tv

Chojniczanka zaczęła ostatnio wygrywać pod wodzą nowego trenera Macieja Bartoszka. Być może więc postara się o niespodziankę w jaskini lwa, czyli na stadionie pewnej awansu Arki Gdynia. W razie niepowodzenia Chojniczanka rozegra dwa spotkania z niżej notowanymi przeciwnikami. Powinna pokonać przynajmniej jednego, by uniknąć nerwówki.

ARKA - CHOJNICZANKA 0:0 (0:0)

Chojniczanka: Podleśny - Lisowski, Biernat, Kieruzel, Pietruszka, Kosakiewicz, Grzelak (65 min. Mrozik), Zawistowski, Niedziela (71 min. Mikołajczak), Feruga (88 min. Rybski), Mikita.

Żółte kartki: Bożok (Arka), Grzelak, Niedziela (Chojniczanka).

Lider tabeli w pierwszej połowie nie pokazał piłki na najwyższym poziomie. Gra toczyła się w środkowej części boiska. Obydwu zespołom zabrakło dokładności nie wspominając o faulach czy celnych strzałach na bramkę. Po przeciętnym widowisku pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo.

Pierwsze minuty drugiej połowy to kontynuacja wcześniej gry. W miarę upływu minut goście coraz śmielej poczynali sobie na boisku, jednak nie miało to przełożenia na skuteczne wykończenia akcji, chociaż gra toczyła się na połowie przeciwnika. Gospodarze z kontry próbowali doprowadzić do zmiany wyniku, jednak w chwili zagrożenia skutecznie interweniował Podleśny.

Ostatni kwadrans gry to przewaga Chojniczanki, która nie tylko narzuciła tempo gry ale i stwarzała sobie więcej dogodnych sytuacji. Ostatecznie spotkanie nie przyniosło bramek, a zespoły podzieliły się po pkt. Punkt dał Arce miejsce na szczycie tabeli na koniec sezonu, a także oddalił Chojniczankę od strefy spadkowej. Transmisję ze spotkania można było śledzić w TV Polsat Sport i na ipla.tv.

W przedostatnim meczu wiosennej kolejki Chojniczanka podejmować będzie 29 maja MKS Kluczbork. Początek spotkania o godz. 15:00.

(red), screen ipla.tv

Każdy z trenerów przyjął dzisiejszy remis z zadowoleniem. Arka zapewniła sobie mistrzostwo 1 ligi, a Chojniczanka zdobyła cenne "oczko" w walce o utrzymanie.

Maciej Bartoszek (Chojniczanka): -  Na początku chciałbym pogratulować wszystkim w Gdyni awansu do Ekstraklasy. Jeśli chodzi o mecz to podejrzewaliśmy, że nie będzie łatwy. Arka będzie chciała potwierdzić swoje miejsce w tej lidze. To było widać. Mecz był wyrównany, ciężko było wskazać stronę dominującą. Oba zespoły stworzyły kilka sytuacji bramkowych. Uważam, że remis jest wynikiem sprawiedliwym.

Grzegorz Niciński (Arka):  Zdobyliśmy punkt, który dał 1 miejsce w lidze i to nas cieszy. Nie był to łatwy mecz. Chojniczanka dobrze funkcjonuje i punktuje i to nie jest przypadek. Zagrali otwarty futbol, byli agresywni i nie mogliśmy sobie z tą ich agresją w grze poradzić. Również uważam, że ten remis jest wynikiem sprawiedliwym.

- Była dziś fajna oprawa, dużo kibiców. Teraz mamy walkower za mecz w Ząbkach, potem gramy u siebie z Chrobrym – mam nadzieję, że wygramy. Trenujemy przez te dwa tygodnie, pracujemy na pełnych obrotach i dopiero potem udamy się na odpoczynek.

MKS Kluczbork - Stomil Olsztyn 3:0

Zagłębie Sosnowiec - Dolcan Ząbki 3:0 (walkower)

GKS Katowice - Chrobry Głogów 0:0

Wisła Płock - Zawisza Bydgoszcz 5:0

Tabela

1. 22 maja 2016  21:25   Brawo MKS!   Arek76

Brawo!cenny punkt!grac agresywnie i walczyć o punkty na naszym stadionie!MKS!MKS!MKS!

0
    0
  2. 22 maja 2016  18:37   W sektorze gości kibiców ... (1)   sektor A 2

W sektorze gości kibiców niewielu i praktycznie nie było ich słuchać.

0
    0
    • 22 maja 2016  21:14   Było słychać bylo   Arek76

Było słychać!pilkarze na pewno czuli wsparcie!MKS!brawa dla zawodników i kibiców!