„Będę 10 kwietnia na Krakowskim Przedmieściu”

Kilka dni przed rocznicą katastrofy pod Smoleńskiem rozmawialiśmy z posłem Piotrem Stanke, od niedawna pełniącym obowiązki pełnomocnika powiatowego Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł Piotr Stanke z żoną podczas pobytu w Katyniu 10.04.2010 r.   |  fot. arch.

W „Raporcie o stanie Rzeczypospolitej”, który został w styczniu br. przyjęty uchwałą Rady Politycznej PiS, znalazł się zarzut wobec PO, że zbyt mocno podkreśla swój regionalizm, czego przykładem jest „ostentacyjne demonstrowanie przez Donalda Tuska swojej kaszubskości”. Skąd takie stanowisko?

- Donald Tusk jest premierem Polski. Jesteśmy państwem unitarnym z całym swoim etnicznym bogactwem. Uważam jednak, że może dotknąć górali czy inne mniejszości etniczne, utożsamianie się ludzi ich reprezentujących z jedną grupą etniczną, w tym przypadku z Kaszubami. Osoba na takim stanowisku nie powinna tak tego eksponować. Nie oznacza to, że nie powinna ich chwalić. Takim przykładem może być śp. Lech Kaczyński, który będąc na Kaszubach na spotkaniu z mieszkańcami, gratulował im przywiązania do tradycji, do polskości, do wiary katolickiej.

Wkrótce rocznica katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Jak Pan spędzi ten dzień? (Relacja z Warszawy zobacz

- W czwartek (7.04.) uczestniczyłem w otwarciu wystawy fotograficznej upamiętniającej ten czas. Bardzo cieszę się, że została ona zorganizowana. W sobotę wyjeżdżam do Warszawy. W niedzielę 10 kwietnia będę na Mszy św. w kościele Wizytek na Krakowskim Przedmieściu. Rozpoczyna się o 8.00 rano. Właśnie w tym kościele zawsze spotykamy się na Mszy św. w intencji tych, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem. Po niej, jak co miesiąc, przed Pałacem Prezydenckim złożymy kwiaty, zapalimy znicze, odmówimy modlitwę za zmarłych. Następnie będzie wizyta na cmentarzu powązkowskim w jego wojskowej części, gdzie leży najwięcej ofiar katastrofy. Będę także w Sali Kongresowej, gdzie o 14.30 odbędzie się spotkanie poświęcone pamięci śp. Lecha Kaczyńskiego, Prezydenta RP oraz wszystkich poległych w katastrofie pod Smoleńskiem.  Wieczorem o 18.00 będzie jeszcze jedna Msza, tym razem w Archikatedrze Warszawskiej. O tej samej godzinie, także w niedzielę, w chojnickim kościele św. Jadwigi przy ul. Wiśniowej będzie Msza w intencji ofiar katastrofy. Bardzo cieszę się, że słowo Boże będzie głosił ks. dr Edmund Chrzanowski, chojniczanin. Po latach pracy w Seminarium Duchownym wrócił, jako emeryt, do rodzinnego miasta.

 Czy weźmie Pan udział w punktach programu obchodów, który przygotowują władze państwowe?

- Nie mam żadnego zaproszenia, wiec nawet nie wiem, jakie są. Może jest ono w sejmowej skrytce?

Czy zorganizowanie w Warszawie podwójnych obchodów, przez PiS i rząd, jest właściwym rozwiązaniem?

- Powinna być jedna wizyta w Katyniu – 10.04.2010, a nie dwie. Prawdopodobnie wtedy nie musielibyśmy w tym roku obchodzić takiej smutnej rocznicy. Rozdzielenie tych wizyt skończyło się bardzo źle. My cały rok pamiętamy o tej katastrofie. Nie tylko na wspomnianej mszy, ale co miesiąc odwiedzamy groby naszych koleżanek i kolegów. Niedawno byłem w Darłówku na odsłonięciu tablicy upamiętniającej Przemysława Gosiewskiego.

Marta Kaczyńska podczas odsłonięcia tablicy w kwidzyńskiej katederze powiedziała, że "tablica czci poległych" w katastrofie. Czy to dobre określenie?  

 - Zginąć można w cywilnej katastrofie lotniczej. Ale lot do Smoleńska był lotem państwowym, z udziałem delegacji naszego państwa. Udawała się ona upamiętnić mord katyński sprzed 70 lat. Wykonywali swe obowiązki, do których zostali powołani. W tragedii, która tam się stała, moim zdaniem jest uprawnione użycie określenia, że oni polegli.

Jaka jest aktualna sytuacja w powiatowym oddziale Prawa i Sprawiedliwości. Co było przyczyną ostatnich zmian?

- Miał wpływ na to wynik wyborów samorządowych, ale przede wszystkim sposób przygotowania się do nich. Nie było spójności przy tworzeniu powiatowego komitetu wyborczego. Powstał osobny komitet dla Czerska, osobny dla Chojnic i pozostałych gmin powiatu chojnickiego, którym kierowałem. Odnieśliśmy w nich duży sukces. Mamy po trzech radnych w Radzie Powiatu oraz Radzie Miejskiej Chojnic. Jest jedna radna w gminie Konarzyny. Natomiast w Czersku jest tylko jeden mandat dla naszego członka, który jeszcze w trakcie kampanii zawiesił swe członkostwo. Także do Rady Powiatu z tego okręgu mamy jeden mandat, ale osoba te nie wstąpiła do klubu radnych PiS. Czyli praktycznie prawie cała para poszła w gwizdek. Dlatego na styczniowym posiedzeniu Zarządu Okręgowego została podjęta uchwała o zmianie na stanowisku pełnomocnika powiatowego PiS do czasu wyborów nowego. Po odwołaniu pana Henryka Mollina, zostałem powołany na to stanowisko. Od tej chwili zajmuję się uporządkowywaniem struktur partii w powiecie.

Czy na obecną chwilę  Henryk Mollin jest członkiem PiS?

Po około 2 miesiącach od odwołania z funkcji, wobec jego zachowania i nieakceptowania uchwał Zarządu Okręgowego, został też skreślony z listy członków Prawa i Sprawiedliwości. Ma on prawo od odwołania się od tej decyzji do komitetu politycznego w Warszawie. Może on przywrócić jemu członkostwo.

Rozmawiał (je)

 1. 20 kwietnia 2016  20:13   zadowolony   myślący

  JEŚLI chodzi o spór o TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY ,to RZĄD ,JAROSŁAW KACZYŃSKI na CZELE z PREZYDENTEM też mają RACJĘ

  0
  0
 2. 20 kwietnia 2016  20:06   zadowolony   myślący

  nareszcie mamy Rząd i Prezydenta z prawdziwego zdarzenia.Nie ujmując śp z powodu katastrofy smoleńskiej.Kazdy inteligentny,rozumny Polak powinień się Cieszyc!Ten rząd zaczął od spelniania obietnic Wyborczych[np 500 ijuż dokonał wiele] Nie szafuje obietnicami bez pokryciaNawoluje do wybaczania czym nawet zawstydza KLER.TEN RZĄD na CZELE z PANEM PREZYDENTEM i PANIĄ PREMIER jest NASZĄ CHLUBĄ .Dlatego proszę wszystkich oraz tu piszących nie pisać obrażliwie na RZĄd i JEGO PRZEDSTAWICIELI,bo to niegodne i obrzydliwe.Nie bądżmy jak POlacy pracujący za granica nie szanują swego rodaka tam.Nie pomagają sobie ,a wręcz przeciwnie.Dopoki nie będziemy się nawzajem wspierać i szanować ,to kto nas uszanuje?PUTIN-NIE MERKEL-NIE DEWID CAMERON-NIE,ŁUKASZENKA-NIE,POROSZENKO RACZEJ NIE.CZECHY i SŁOWACJA -nie.NATO będzie bronić.ALE czy musi dojść do wojny ,zeby NATO nas broniło???NO POMYŚLCIE!!!

  0
  0
 3. przedwczoraj 08:28   ania   anonim

  Do $$$ -Pochodzę i mieszkam w Karsinie i doskonale wiem kim był Wincenty Rogala a ty? Co dopiero sprawdziłeś!

  0
  0
 4. 16 kwietnia 2011  21:48   $$$ (1)   anonim

  Do Ani- A czy ty wiesz kim był Rogala? Myślę że Pan Stanke niech już skończy z tą propagandą związaną z jego przekonaniami PISowskimi,

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • przedwczoraj 08:28   Pochodzę i mieszkam w ...   anonim

   Pochodzę i mieszkam w Karsinie i doskonale wiem kim był Wincenty Rogala a ty? Co dopiero sprawdziłeś!

   0
   0
 5. 16 kwietnia 2011  17:41   ania   anonim

  Do asf---Przypominanie nam o dokonaniach osób ważnych dla regionu i nie tylko uważasz za „gówno”….gratuluję! Żal mi ciebie jesteś bardziej ograniczony intelektualnie niż podejrzewałam! Obrażasz nie tylko pamieć o śp. Wincentym Rogali ale także ludzi którzy tą pamięć pielęgnują!!!

  0
  0
 6. 16 kwietnia 2011  16:28   aniasfalt (1)   asf

  ale rowniez czytal takie gowna komu to potrzebne?nikomu niech idzie na krakowskie skakac przez plotki

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 16 kwietnia 2011  17:42   Przypominanie nam o ...   anonim

   Przypominanie nam o dokonaniach osób ważnych dla regionu i nie tylko uważasz za „gówno”….gratuluję! Żal mi ciebie jesteś bardziej ograniczony intelektualnie niż podejrzewałam! Obrażasz nie tylko pamięć o śp. Wincentym Rogali ale także ludzi którzy tę pamięć pielęgnują!!!

   0
   0
 7. 16 kwietnia 2011  14:28   Do Grupy Trzymającej Władzę..   AntyCudak

  ..i ich lemingowych miłośników chciałbym przytoczyć wiersz J.Tuwima.. W wersji filmowej: http://www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths oraz pisanej: http://www.eioba.pl/a/1rg5/calujcie-mnie-wszyscy-w-*****-wiersz-j-tuwima#ixzz1Jg3HCfg0 jak kto woli i preferuje;) Pozdrawiam myślących samodzielnie!

  0
  0
 8. 16 kwietnia 2011  11:16   ania   anonim

  Do sfalta --- jak chcesz krytykować to rzetelnie --- na 90 posiedzeniu poseł Stanke występował w sprawie : Sprawozdanie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej o: 1) rządowym projekcie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, 2) poselskim projekcie ustawy o rodzinnej opiece zastępczej; Sprawozdanie Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej o rządowym projekcie ustawy o systemie informacji oświatowe; Sprawozdanie Komisji Infrastruktury o komisyjnym projekcie ustawy o zmianie ustawy o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskie; Sprawozdanie Komisji Nadzwyczajnej o komisyjnym projekcie ustawy o zmianie ustawy Kodeks postępowania cywilnego

  0
  0
 9. 16 kwietnia 2011  08:58   Tego nie zobaczycie w telewizji.. (1)   Miro

  http://www.youtube.com/watch?v=gNOOcHdLbhI

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 16 kwietnia 2011  11:05   hihihi   syn Mira

   pochód 1majowy...nic ciekawego. Ciekawe ile im Kaczor zapłacił za dzień wiecowania??? bo ponoć można tam nieźle na tym zarobić i nic się nie narobić - trzymać flagę i trochę pokrzyczeć...

   0
   0
 10. 15 kwietnia 2011  23:33   Posł Pioter (1)   asfalt

  panie posle gratuluje kolejnego oswiadczenia z 90. posiedzenia Sejmu RP!!!haha jest Pan rzadki pokazal Pan po co sie Pan znajduje w Sejmie... zeby Wicka Rogale wychwalac a nie zajmowac sie powaznymi rzeczami. niechcialbym widziec Pana w nastepnej kadencji bo reprezentuje Pan poziom ponizej jakiejkolwiek krytyki. aha i czekam na kolejna interpelacje bo sie Pan opuszcza

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 16 kwietnia 2011  11:18   ania   anonim

   Jak chcesz krytykować to rzetelnie --- na 90 posiedzeniu poseł Stanke występował w sprawie : Sprawozdanie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej o: 1) rządowym projekcie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, 2) poselskim projekcie ustawy o rodzinnej opiece zastępczej; Sprawozdanie Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej o rządowym projekcie ustawy o systemie informacji oświatowe; Sprawozdanie Komisji Infrastruktury o komisyjnym projekcie ustawy o zmianie ustawy o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskie; Sprawozdanie Komisji Nadzwyczajnej o komisyjnym projekcie ustawy o zmianie ustawy Kodeks postępowania cywilnego

   0
   0
 11. 15 kwietnia 2011  15:45   Ludzie, co to w ogole za komentarze i nienawisc   anonim

  Dajcie sobie na wstrzymanie. Widzę że zwolennicy władzy atakują przeciwników jak wsciekli. A Stanke akurat tego nie robi, więc ma u mnie większy szacunek niż ci wszyscy "opluwacze", którzy się tu wpisują i nakręcają.

  0
  0
 12. 15 kwietnia 2011  09:55   dlatego ty jestes belfrem a ... (1)   anonim

  dlatego ty jestes belfrem a nie posłem bo ciebie nie stac miernoto zyciowa zeby zareagować na ZŁO- czego najlepszym dowodem jest to ze was belfrów juz nawet dzieci bija w szkołach. Jakby policja biła twoich kolegów i kolezanki to bys podkulił ogon i rwał zelówy.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 15 kwietnia 2011  13:47   HAHAHA   dumny z zawodu belfer

   SAM JESTEŚ MIERNOTĄ BEZ WYKSZTAŁCENIA I TYTUŁU DR HAB.. CHCIAŁBYŚ, ŻEBY CI POSEŁ DO OGRÓDKA WSKAKIWAŁ, BO JA NIE....JAKBY RZECZONY POSEŁ UCZYŁ, TO BY ZAPEWNE MU MŁODZIEŻ WPAŁOWAŁA JAKO PIERWSZEMU...PANA STANKE NIKT NIE BIŁ, TO ON POPYCHAŁ SŁUŻBY PORZĄDKOWE (A GDYBY POPYCHAŁ TWEGO SYNA LUB CÓRKĘ, TO WTEDY INACZEJ BYĆ MIAUCZAŁ...ANONIMIE CZY MOŻE AA...

   0
   0
 13. 15 kwietnia 2011  09:16   RZĄDZĄCY OŚWIATĄ   belfer

  Mam tylko nadzieję, że taki człowiek nie wróci do rządzenia w chojnickiej oświacie - dał "fantastyczną" lekcję naszej młodzieży - stojących na straży porządku publicznego popychajcie i "olejcie" i skaczcie przez barierki. No cóż baaaaaardzo wychowawczo Panie pośle!! Jak kibol!!!

  0
  0
 14. 15 kwietnia 2011  09:12   http://www.youtube.com/watch?v=WwihNLsOgb0   lub czasopisma

  10 kwietnia przed Palacem Prezydenckim powinna byc postawiona warta honorowa wojska i policji a zamiast tego wysłano policje w pełnym rynsztunku niczym na mecz podwyzszonego ryzyka. To jest chore co sie dzieje w tym kraju-rok po katastrofie spoleczenstwo jest jeszcze bardziej podzielone, nieufne i wrogo nastawione do siebie. tragedia ktora miała nas połaczyc jeszcze bardziej oddaliła.zachecam was do obejrzenia filmiku ktory nieco inaczej przedstawia obrazki propagowane przez tvn-a wiec jakis fanatykow z kół radia maryja ze srednia wieku 105 lat. Zdumiewajace jest milczenie kleru, w zeszlym roku w wymownym gescie umyli rece od niepodejmowania decyzji co do krzyza spod pałacu, dzis nie reaguja nawet na to ze policja nie diopuscila do zgromadzonych przed pałacem duchownych aby wspolnie sie pomodlic.obejrzycjie film: http://www.youtube.com/watch?v=WwihNLsOgb0

  0
  0
 15. 15 kwietnia 2011  07:55   kazdy niesie swój ...   anonim

  kazdy niesie swój krzyz-chcesz pomoc czy patrzec jak wbijaja gwozdzie?

  0
  0
 16. 14 kwietnia 2011  21:52   Wielki Piątek   anonim

  teraz zobaczycie posła w Wielki Piątek jak niesie wielki krzyż

  0
  0
 17. 14 kwietnia 2011  20:43   Ale tu się jad wylewa (2)   anonim

  żal patrzec. Niedługo ludzi za PiSem beda wieszac na drzewach oszołomy. Trochę powagi i dystansu - wyłączcie czasem TV, odstawcie komputery i idzie na dwór ochłonac. przy okazji zatankujcie paliwo Tuska za ponad 5 złotych i jedzcie do lasu na spacer.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 15 kwietnia 2011  15:40   za rządó PIS   anonim

   paliwo kosztowała 3,5 zł, wiec sam jestes baran

   0
   0
  • 14 kwietnia 2011  21:42   A ty baranie   anonim

   na razie nie tankuj, poczekaj aż kaczor ustanowi cenę benzyny na 2zł. Tylko uważaj, bo możesz tego nie doczekać!

   0
   0
 18. 14 kwietnia 2011  20:38   Wałęsa też kiedyś skakał przez płot   anonim

  wielkie mi halo...

  0
  0
 19. 14 kwietnia 2011  18:51   Niech panowie Mielke, Hapka i ... (2)   anonim

  Niech panowie Mielke, Hapka i Klunder oraz cała Platforma Obywatelska dalej atakują wściekle posła Piotra Stanke to jego notowania wzrosną tak jak PiS-owi w całej Polsce-dzięki takim ludziom PiS wygra najbliższe wybory!!!

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 16 kwietnia 2011  20:17   Prawda jest taka że to Pan ...   rozżalony

   Prawda jest taka że to Pan Poseł atakuje swoich dawnych kolegów i od dłuższego czasu zamiast budować silną wspólną prawicę zajmuje się przede wszystkim promocją swojej osoby.

   0
   0
  • 14 kwietnia 2011  21:44   Ale wizja   anonim

   Masz lepsze wizje niż Nostradamus! Prędzej ci rogi wyrosną niż PIS wróci do władzy!

   0
   0
 20. 14 kwietnia 2011  15:15   miro, rychu i zbychu   anonim

  oj, donal tusk nie bylby zadowolony z "polityki milosci" ktorej jest oredownikiem czytajac ponizsze komentarze. no ale jka to sie mowi, punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. jak buija posłow to OK, jak stawiaja zarzuty Drzewieckiemu i spolce to "zemsta polityczna". Dlatego mial racje POwiec Drzewiecki mowiac ze Polska to dziki kraj

  0
  0
 21. 14 kwietnia 2011  09:21   Polecam film (2)   anonim

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/agent-tomek-rozdawal-autografy-przed-palacem,1,4241920,wiadomosc.html Szok, ci ludzie są chorzy, opetani przez demony czy jak? Fanatycy stuknieci, porównują Komorowskiego do Stalina itp. Nienawidzę PISu!

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 14 kwietnia 2011  21:45   JA TEŻ   Anty

   ich nienawidzę i mam ich głęboko w d....

   0
   0
  • 14 kwietnia 2011  09:22   Przecież tych stuknietch ...   anonim

   Przecież tych stuknietch powinni zamykać w psychiatrykach, oni są gorsi od islamu.

   0
   0
 22. 13 kwietnia 2011  20:54   O co ten szum, chcieli ... (1)   anonim

  O co ten szum, chcieli złożyć kwiaty, zapalić świeczkę, przecież to wolny kraj, a ktoś postawił tam policję i zakazał im tego, to ma być demokracja? to państwo policyjne, co wiadomo od dawna.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 13 kwietnia 2011  23:37   Nie oszołomom   Scorpio

   Oni od roku chcą tylko zapalić świeczkę i złożyć kwiaty....Tak to było 10 kwietnia 2010 roku, i wtedy nikt nie przeszkadzał w oddawaniu czci zmarłym. Tylko ze ci pożal się boże katolicy szybko zapomnieli o zmarłych i o żałobie. Ubicie politycznego interesu na czyimś nieszczęściu to był powód odwiedzin Krakowskiego Przedmieścia. Normalni ludzie oddawali cześć zmarłym na grobach i w kościołach.

   0
   0
 23. 13 kwietnia 2011  16:36   PO jak alkoholizm... (2)   Wódka

  PO zachowuje się obecnie jak alkoholik- wyprzedaje wszystko co ma w domu byle by się nachlać.. Sam uważa, że to co robi jest normalne i nic złego się nie dzieje.. Wyborcy PO zachowują się jak żona alkoholika- jest poniżana, okradana, czasami bita i wmawia się jej, że jest OK. Sama żona też stara się na każdym kroku usprawiedliwić męża, że inaczej nie mógł i to co robi to nie jego wina.. Biedni wyborcy codziennie POjeni zmanipulowanym trunkiem medialnym w telewizji- szkoda mi was..

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 13 kwietnia 2011  22:05   Ile Naród Polski jest w stanie wytrzymać?   samotna matka ;-)

   Genialnie i z humorem określiłeś to, co robi Tusk i jego ekipa. I śmiałabym się z tego długo, gdyby nie łzy rozpaczy z powodu otaczającej nas rzeczywistości. Czy o taką Polskę walczyliśmy?

   0
   0
  • 13 kwietnia 2011  19:52   A mnie   anonim

   jest szkoda ciebie bałwanie

   0
   0
 24. 13 kwietnia 2011  15:55   Faceta, który przeskakuje ... (3)   Scorpio

  Faceta, który przeskakuje przez barierki , szarpie się z policją można porównać do stadionowego chuligana. Za nic ma prawo, za nic normy obowiązujące w państwie. Jak można ufać posłowi, który tak postępuje? Oczywiście nie głosowałem na niego, bo głosowanie na PIS to dla mnie abstrakcja, ale reprezentuje on nasz region i jest mi zwyczajnie wstyd. Przez takich szacunek(i tak niewielki) dla naszych posłów jeszcze bardziej maleje. Szkoda słów

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 13 kwietnia 2011  23:25   Tak, dla komunistów byli ...   Scorpio

   Tak, dla komunistów byli chuliganami, a raczej wichrzycielami i grupami destabilizującymi kraj. Tylko że oni ryzykowali więzieniem czy nawet życiem i walczyli o wielkie sprawy....Choćby o to,żeby nasz bohaterski poseł mógł wygadywać największe głupoty i uczestniczyć w takiej politycznej chucpie. Stanke jest posłem i powinien stać na straży prawa a nie nawoływać do jego łamania. Taki odważny i niezłomny, ale jak trwoga to immunitetem się zasłoni...

   0
   0
  • 13 kwietnia 2011  19:53   Do "Ja"   anonim

   Oczywiście ich marzeniem było rozp.......e Polski

   0
   0
  • 13 kwietnia 2011  16:31   Więc Solidarność lat 80-tych ..   Ja

   też trzeba by było zaliczyć do chuliganów.. Idąc oczywiście tym tokiem myślenia

   0
   0
 25. 13 kwietnia 2011  13:16   Zwolennik Pis (1)   Viki

  Pis ma szansę w nadchodzących wyborach ale przez takich Stanków którzy na kazdym kroku podkreslają swój majestat poselski mogą przegrać.Chłopie troche skromności,słuchałem wywiad z nim w Radiu Weekend,facet oderwał się już całkiem od rzeczywistości.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 13 kwietnia 2011  15:53   Faceta, który przeskakuje ...   Scorpio

   Faceta, który przeskakuje przez barierki , szarpie się z policją można porównać do stadionowego chuligana. Za nic ma prawo, za nic normy obowiązujące w państwie. Jak można ufać posłowi, który tak postępuje? Oczywiście nie głosowałem na niego, bo głosowanie na PIS to dla mnie abstrakcja, ale reprezentuje on nasz region i jest mi zwyczajnie wstyd. Przez takich szacunek(i tak niewielki) dla naszych posłów jeszcze bardziej maleje.

   0
   0
 26. 13 kwietnia 2011  12:08   Do uciekający od PIS-u (2)   zawiedziona niespełnionymi obietnicami

  Jesteś nie mniejszym oszołomem niż PiS. Uprawiasz taką samą "szczekankę", bez konkretów. Może i ta partia jest nawiedzona, ale nie okradali obywateli tego kraju. Dla PO liczy się TYLKO kasa i dobre stołki. Obywateli mają daleko, daleko...Nie będę się wyrażać gdzie. Ten kraj zmierza do upadku, a rząd nie ma absolutnie żadnego pomysłu na podejmowanie prób ratunkowych. Czeka nas przykra, biedna i smutna przyszłość.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 13 kwietnia 2011  21:56   Do uciekający od PIS-u   zawiedziona niespełnionymi obietnicami

   PO mniejszym złem...Nie mogę podzielić twojego zdania, bo wiem co znaczy rządzenie przez PO - widzę to na co dzień i nie mam tu na myśli prasy czy tv. Nie masz chyba pojęcia jacy to są ludzie (karierowicze chciwi na kasę). Nie mam zamiaru bronić PiSu. Patrzę na to wszystko i obrzydzenie mnie bierze. Jedno wiem na pewno - PO nie jest mniejszym złem. A nam Polakom przyjdzie za to "mniejsze zło" słono zapłacić. Popatrz na lokalne podwórko, na przekręty, tworzenie dla kolegów sztucznych dobrze płatnych stanowisk. I pomnóż to x 10. PO w jednym jest genialna - zmanipulowała część społeczeństwa strasząc PiSem, dzięki czemu mogą okradać kraj i wyprzedawać majątek (np. plany sprzedaży LOTOSu). Może i dobrze, że wierzysz, że to mniejsze zło. Dłużej będziesz żyć w nieświadomości zagrożenia. Pozdrawiam

   0
   0
  • 13 kwietnia 2011  19:57   Brak słów   Uciekający od PIS-u

   Proszę nie identyfikować mnie z jakimkolwiek prawicowym ugrupowaniem, bo wszystkich solidaruchów mam w .... , tylko jak dotąd PO jest mniejszym złem z którym przyszło nam żyć!

   0
   0
 27. 13 kwietnia 2011  10:29   Obietnice PO: DZIESIĘĆ ... (1)   czekajacy na cud

  Obietnice PO: DZIESIĘĆ ZOBOWIĄZAŃ PLATFORMY Polska zasługuje na cud gospodarczy 1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy 2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty 3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic 4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ 5. Uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych 6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012 7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku 8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce 9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet 10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 13 kwietnia 2011  10:47   Obietnice PIS-u   Uciekający od PIS-u

   1- Trzy miliony nowych miejsc w zakładach karnych, 2-Podsłuchy każdego telefonu stacjonarnego i komórkowego. 3- Tzw. areszty wydobywcze do pięciu lat bez rozpatrzenia sprawy przez sąd. 4- Prowokacje służb specjalnych w formie łapówek wobec wszystkich lekarzy, urzędników i innych osób nie należących do jedynej słusznej partii. 5. Powołanie ośmiu nowych tajnych służb. 6. Postawienie w każdej gminie i każdym mieście pomnika Lecha Kaczyńskiego. 7.Oddanie reszty Polski kościołowi /koniecznie katolickiemu/ 8.Wystąpienie z Unii Europejskiej i wypowiedzenie wojny Niemcom i Rosji. 9. Upadek IV RP i ucieczka Jarosława Wielkiego ze swoją najbliższą świtą do Gabonu!!! Wymieniać dalej ???????????????

   0
   0
 28. 13 kwietnia 2011  10:27   gdyby identyczna sytuacja ...   anonim

  gdyby identyczna sytuacja miala miejsce za rzadow PISu, media w Polsce i na swiecie pokazywaliby jak zwalczana jest opozycja, a Jarek bylby krzyzowany. Media zajmuja sie pierdołami i odwracaniem kota ogonem zamiast mowic o tym jak miliony Polakow musze jezdzic do Niemiec, Angli na zmywak. Super przyszlosc czeka nas w tym kraju. jeszcze dobrali sie do naszych emerytur. czekam do jesieni i mowie NIE POpaprancom

  0
  0
 29. 13 kwietnia 2011  10:04   Ot cały Piotr nie poszło w ...   ki

  Ot cały Piotr nie poszło w interesach z doniczkami to teraz chapie z sejmu , a jeśli idzie o przepychanki z policją to jest on takim samym obywatelem jak wszyscy i powinien świecić przykładem jak przestrzegać prawa ,niestety ten oszołom nadawał by się na przywódcę oczywiście wraz z Kaczorem ,bojówek na boiskach piłkarskich

  0
  0
 30. 13 kwietnia 2011  09:54   KONFERENCJA PRASOWA   anonim

  A kiedy poseł zwoła w Chojnicach konferencję prasową żeby odwrócić kota ogonem i wszystkiemu zaprzeczyć i wystąpi o statut pokrzywdzonego????????

  0
  0
 31. 13 kwietnia 2011  08:46   Pan Piotr to wspaniały ... (2)   anonim

  Pan Piotr to wspaniały poseł, ziemia chojnicka powinna być dumna z niego, szkoda ze nie przylał w pysk tym młodym gliniarzom, nie chcieli posła przepuścić, nawet nie widzą, że mogą mu co najwyżej nadmuchać, bo ma imunitet.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 13 kwietnia 2011  09:45   Tak ?   anonim

   A taki gliniarz powinien mu oddać tak żeby się nogami nakrył i zapomniał jak się nazywa!

   0
   0
  • 13 kwietnia 2011  09:00   Ten Piotr dobrze robił z ...   anonim

   Ten Piotr dobrze robił z bratem doniczki. Popsuły się ich interesy i poszedł do polityki. Interesy to jego domena.

   0
   0
 32. 13 kwietnia 2011  08:37   Piotr Sztanke - nie jest moim ...   Chojniczanin

  Piotr Sztanke - nie jest moim autorytetem. Bufońskie działania tego pana jest uporządkowaniem struktur PiS na jego model. Strata dla tych którzy nie tolerują tego pełnomocnika powiatowego PiS i nie będą głosować. Polska jest najważniejsza.

  0
  0
 33. 13 kwietnia 2011  08:12   Poselskie zmagania ! ! !   Piotr

  Mądrością rządzących jest przewidywanie, co może się wydarzyć i jakie będą tego konsekwencje. Od 10 kwietnia 2010 roku wszyscy doskonale wiedzieli,że będzie I rocznica tragedii smoleńskiej. Czy tak trudno było umożliwić wszystkim Posłom RP , aby mogli złożyć kwiaty w okolicach Pałacu Prezydenckiego, czy tak trudno było pokonań uprzedzenia do opozycji.Oczywiście jest to tylko gdybologia... Najsmutniejsze jest to, że tak odważnie wielu potrafi tylko "rozmawiać z komputerem". Tak łatwo bez ograniczeń potrafimy słowem skrzywdzić innego człowieka, a wszystko sprowadza się zapewne do zwykłej ludzkiej zazdrości.

  0
  0
 34. 12 kwietnia 2011  20:00   To mógł być zamach!! (3)   miro

  Tylko ignorant i wychowanek telewizyjnego teatrzyku dla mało wymagającego widza może uważać że wszystko jest OK. Ja nie mam kompleksów i jestem dumny z odważnych ludzi na krakowskim przedmieściu! Jak Solidarność walczyła o prawdę, władze jak i media stosowali te same hasła by pokazać w jak najgorszym świetle owy głód wolności! W Chojnicach jest większościowy elektorat PO to widać po wpisach że POpulizm rządzi, a ludzie czekają wciąż na te Tuskowe cuda! Skoro to nie zamach, to dla czego nie zbadano wraku? Nie zbadano gleby, dla czego rosja zakazała otwierać trumny,dla czego nie chcą nam oddać czarnych skrzynek..? Jeżeli ktoś chce być obiektywny to zapraszam na NIEZALEŻNY portal.. A tu przykład katastrofy podobnego tupolewa pod moskwą w dużo większym lesie niż w smoleńsku..22.03.2010r, i odziwo nikt nie zginął... http://daria24.wrzuta.pl/film/4v0EORgDNeP/22_marca_2010_r._pod_moskwa_rozbil_sie_tu-204_model_tupolewa_podobny_do_tu-154_.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 13 kwietnia 2011  16:29   Myślałem, że ktoś ...   Miro

   Myślałem, że ktoś merytorycznie ustosunkuje się do moich przedstawionych faktów..no cóż z faktami się nie dyskutuje.. Więc trzeba użyć Tuskowej POlityki miłości.. Nie będę zniżał się do poziomu miłośników cudownego POpulisty. Jeśli ktoś chce merytorycznie wejść ze mną w dyskusję to z przyjemnością odpowiem.. Pozdrowienia dla myślących samodzielnie

   0
   0
  • 13 kwietnia 2011  09:49   Do "Miro"   Psycholog

   Zapisz się do PIS-u tam takich potrzebują, bo twoja durnota przekroczyła wszelkie dopuszczalne normy.

   0
   0
  • 13 kwietnia 2011  02:16   Miro żal mi ciebie że tacy ...   Marek

   Miro żal mi ciebie że tacy idioci chodzą po tej ziemi. Idiotów się nie sieja sami się rodzą ,pasujesz do posła Stankego i wodza Kaczora jak pięść do mor..y

   0
   0
 35. 12 kwietnia 2011  19:51   widać po komentarzach, że ... (1)   anonim

  widać po komentarzach, że to nie PiS pluje jadem...

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 36. 12 kwietnia 2011  16:34   poseł (1)   mania

  No cóż poseł Stanke okazał się taki sam jak Jaro. Niski poziom inteligencji, całkowite oddanie "sprawie".Tego się po nim można było spodziewać. Jednak nie rozumiem, co poseł robi na spotkaniach o charakterze narodowym (rocznice, apele, składanie wieńców, skoro wypiął się na Powązki...Krotko mówiąc - dupoliz...

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 37. 12 kwietnia 2011  15:39   Poseł Stanke pokazał swoje ...   Ilona

  Poseł Stanke pokazał swoje prawdziwe oblicze WSTYD !!!!!

  0
  0
 38. 12 kwietnia 2011  08:05   Poselskie zmagania ! ! ! (1)   Piotr

  Poseł Piotr Stanke jest Naszym reprezentantem w Sejmie, w Warszawie. W jaki sposób każdy z nas go ocenia to jego indywidualna sprawa. Anonimowość sieci sprzyja wulgaryzmom i potocznym określeniom. Jak szybko zapomnieliśmy, że warto walczyć o własne marzenia, a prezentowanie poglądów uważane jest za występowanie przeciwko rządzącej koalicji.Czy wszyscy bezgraniczne muszą tak samo myśleć ? "Gratuluję" tym wszystkim , którzy negatywnie wypowiadają się o pośle z Chojnic. A może tak trochę więcej odwagi, bo przecież spotykacie Piotra Stanke w różnych życiowych sytuacjach. " Czy ten ptak kala gniazdo,co je kala, Czy ten, co mówić o tym nie pozwala ? " C.K.Norwid " *** "

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 12 kwietnia 2011  18:03   Skacz wysoko   marzyciel.

   Człowieka poznaje sie po czynach. Jak dla bezpieczeństwa postawiono barierki to znaczy ani poselska legitymacja nie upowazna do przeskakiwania. Co by było gdyby ta hołota weszła wszystka za ogrodzenie to ci by było. Bo oni nie przyszli na załobe, przyszli aby tylko szukać rozróby, Te slowa Jara o obaleniu rządu, oczernianiu premiera, prezydenta to katolicka kultura.Jak uroczyście było na cmentarzy wojskowym, przy pomniku ofiar. W Smoleńsku była załoba. A w Katyniu czy to nie było cudowne - tak by chcieli ci co zmarli na bagnach Smoleńska jak i ci co padli od kul Stalina. Myślę, ze ani Stanke ani jego przywódca juz do sejmu nie wejdą. Polacy mają dość IV RP.Niech bedzie 6 klapa wyborcza.Takie nasze Polaków marzenie.

   0
   0
 39. 11 kwietnia 2011  22:55   Stanke to normalny burak ... (1)   Alina

  Stanke to normalny burak który w Chojnicach udaje inteligenta ,pokazuje się na meczach , różnych imprezach ,udaje supermena a w rzeczywistości przemawia przez niego nienawiść i bezwzględne posłuszeństwo wobec WODZA Kaczora. Ważne żeby w następnych wyborach dostać się do sejmu,znam tego człowieka wiele lat i uczciwie powiem iż jest to wybitny karierowicz który nie zna świętości poza władzą

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 40. 11 kwietnia 2011  22:50   To dopiero obraz nędzy i ... (1)   Chojniczanin

  To dopiero obraz nędzy i rozpaczy ten nasz poseł Stanke jednak co PiSowiec to PiSowiec ręce opadają że takie prostaki reprezentują nasze społeczeństwo w sejmie WSTYD

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 41. 11 kwietnia 2011  21:12   skoczek   Płotek

  jeszcze raz przejzałem filmik z PiS owskiego uczczenia swych kolegów. Smiechu warte. To jakby były w Polsce 2 rządy. A już nasz poseł pokazał co jest wart. Niech to bedzie ostatnie jego posłowanie. Smiechu warte aby legitymacja upowazniała do łamania prawa. Trochę go szanowałem, ale teraz to jest normalny PISak - rozróba, oczernianie buntowanie narodu do wojny domowej.

  0
  0
 42. 11 kwietnia 2011  18:01   BARIERKI   AntyPIS

  Jeżeli barierki i kordon policji wyznaczają miejsce do którego nikt nie ma wstępu to obowiązuje to wszystkich bez wyjątku, nawet posłów! Co oni chcą udowodnić machaniem na prawo i lewo legitymacją poselską, że są ponad prawem??? Jeżeli ktoś nie chce się podporządkować prawu, powinien natychmiast opuścić teren gdzie to prawo obowiązuje, inaczej ponosi wszelkie konsekwencje związane z niestosowaniem się do obowiązującego prawa!!! Tak, że policja miała lać i nie patrzeć kogo leje !!!

  0
  0
 43. 11 kwietnia 2011  17:52   Będę na Krakowskim .....   anonim

  No i był, no i pokazał co potrafi - miał swoje pięć minut!

  0
  0
 44. 11 kwietnia 2011  15:27   Polak, chyba nieprawdziwy? (2)   anonim

  Ciekawy jestem kiedy poseł Stanke zacznie w Chojnicach dzielić mieszkańców na prawdziwych i nieprawdziwych Polaków?

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 12 kwietnia 2011  20:21   media już podzieliły..   Jarek

   jak widać skutecznie - szczególnie wśród nie myślących samodzielnie tylko za pomocą np.TVN-u

   0
   0
  • 11 kwietnia 2011  22:57   Dawno podzielił tylko tego ...   xx

   Dawno podzielił tylko tego głośno nie mówi bo potrzebuje głosów wyborców to wyrachowany facet

   0
   0
 45. 11 kwietnia 2011  13:46   dali przykład rosjanie jak ...   anonim

  dali przykład rosjanie jak tablice na pomnikach sie zmienia. tutaj jakies petycje sie pisze, wzajemnie kłóci a ruscy graja po swojemu.

  0
  0
 46. 11 kwietnia 2011  12:57   rudy magik (1)   anonim

  Smutne to co sie dzieje w warszawie. Pytanie jak długo beda trwac rzady Politykow którzy policja odgradzaja sie od ludu? czego sie boją, prawdy? jakies afery hazardowe sa zamiatane pod dywan, bezrobocie najwieksze od 15 lat, drozyzna w sklepach, wzajemne szczucie polakow..Widac ktos ma w tym interes, komus zalezy na słabej Polsce> nawet PSL-koalicjant peło jest zazenowane decyzjami cudaka tuska. Za komuny opozycja miała lepiej niz teraz. Wyobrazacie sobie zeby konngresmeni w USA nie mogli brac udziału w urzioczystosciach pogrzebowych z 11 Wrzesnia? To tylko w tym kraju sa takie zwyczaje. Degradacja społeczenstwa trwa dalej. Ciekawe kiedy bedzie powtorka z Libii , tunezji itd

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 11 kwietnia 2011  18:29   Ty mądrala   anonim

   Piszesz o premierze Tusku "cudak"! Pewnie według ciebie gdyby premierem był kartofel to Polska byłaby krajem mlekiem i miodem płynącą? Zero bezrobocia, paliwo po 2 zł., cukier po 1 zł., wódka po 5 zł., wszędzie pomniki jego wielkiego brata i trzy miliony nowych miejsc w zakładach karnych! A do takiej sytuacji jak w Libii, to może doprowadzić ten idiota dla którego dorwanie się do władzy jest jedynym marzeniem i którzy go popierają, czyli tacy jak ty!

   0
   0
 47. 11 kwietnia 2011  10:32   Poselskie zmagania !!! (2)   Piotr

  Trudno jednoznacznie zrozumieć to,co stało się przed Pałacem Prezydenckim.Jedno jest pewne rządząca koalicja za nic ma posłów z opozycji. Wysyła się na "barykady " młodych funkcjonariuszy w białych kaskach, którzy bezwzględnie lekceważą polskich parlamentarzystów z Prawa i Sprawiedliwości. Warto jednak docenić upór, tych którzy przedarli się przez kordony. Zazdroszczę lokalnym społecznością takich posłów, którzy z konsekwencją i uporem realizują swoje zamierzenia i cele. " Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga ; Łam , czego rozum nie złamie " A. Mickiewicz " Oda do młodości " Trudno jednoznacznie zrozumieć to, co stało się przed Pałacem Prezydenckim. Jedno jest pewne rządząca koalicja za nic ma posłów z opozycji. Wysyła się na "barykady " młodych funkcjonariuszy w białych kaskach, którzy bezwzględnie lekceważą polskich parlamentarzystów z Prawa i Sprawiedliwości. Warto jednak docenić upór, tych którzy przedarli się przez kordony. Zazdroszczę lokalnym społecznością takich posłów, którzy z konsekwencją i uporem realizują swoje zamierzenia i cele. " Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga ; Łam , czego rozum nie złamie " A. Mickiewicz " Oda do młodości "

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 12 kwietnia 2011  19:00   Piotr to pewnie uważa, że   Zizu

   posłużył się właściwym cytatem, a tu taka niespodzianka. Tekst ten nawołuje by nie zachowywać sie jak "barany" nawoływane przez bace Kaczyńskiego. Chodzi o samodzielne myślenie, a nie stadne jak zaprezentowali posłowie PiS. Nie cytuj klasyka jak go nie rozumiesz.

   0
   0
  • 11 kwietnia 2011  23:08   NO ZNALAZŁ SIĘ KOLEJNY ...   BOGI

   NO ZNALAZŁ SIĘ KOLEJNY NAWIEDZONY PISIOR . ZROZUM ŻE PRAWO W TYM KRAJU OBOWIĄZUJE WSZYSTKICH NAWIEDZONYCH RÓWNIEŻ ,LECZ SIĘ NA NOGI BO NA GŁOWĘ ZA PÓŻNO TO DOBRA RADA .OPOZYCJA CO DZIELI NARÓD I NAWOŁUJE DO NIENAWIŚCI POWINNA BYĆ ZDELEGALIZOWANA A ICH PRZYWÓDCA DO CZUBKÓW.

   0
   0
 48. 11 kwietnia 2011  08:50   ...   anonim

  komentarz usunięty przez moderatora

  0
  0
 49. 11 kwietnia 2011  08:35   Poseł jak skakał przez ...   anonim

  Poseł jak skakał przez płot, jak sarenka a jak się szarpał z policjantami, to widok bezcenny.

  0
  0
 50. 10 kwietnia 2011  22:11   Rocznica   rom.

  Wstyd Panie Stanke , dorosły człowiek , poseł zdeklarowany katolik w ten sposób wpisuje się w obchody rocznicy katastrofy.

  0
  0
 51. 10 kwietnia 2011  21:03   Tak nas reprezentowano...   pako

  polecam filmik (pierwszy od góry na tej stronie) http://kontakt24.tvn.pl/temat,-quot-zostawcie-ich-sludzy-putina-quot-poslowie-skacza-przez-barierki-by-zlozyc-znicze,93231.html?token=a26a9160405e5e1b4e746a63c321e2da od 13-tej sekundy po lewej stronie ekranu pojawia się znana chojniczanom postać pana posła jak w spokoju i zadumie składa hołd tragicznie zmarłym w katastrofie ... potem 1m.55s spokojnie przechodzi dalej Kolejny występ jest w filmiku na samym dole strony (material TVN) od 25 sekundy (razem z góralem) pokazał jak należy godnie i z poszanowaniem prawa i sprawiedliwości reprezentować swoich wyborców i nasze miasto

  0
  0
 52. 10 kwietnia 2011  18:02   medal (1)   kartofel

  Nasz poseł popisał sie w Warszawie. Gotowy jest do walki z władzą.Mozna było zobaczyc na filmikach z walki pisorów. Medal z kartofla.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 10 kwietnia 2011  19:26   Też miałem   anonim

   takie wrażenie, że to znany poseł z jeszcze bardziej znanej partii. No to sobie u wodza zasłużył!

   0
   0
 53. 9 kwietnia 2011  14:38   Dlaczego nie na grób ? (2)   fragi

  Dlaczego nie odwiedzacie grobu zmarłego tragicznie prezydenta w rocznicę jego śmierci ? Tylko jego miejsce pracy ? To jakaś katolicka tradycja ? W rocznicę śmierci ojca pójdę pod jego zakład pracy.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 9 kwietnia 2011  20:04   Nie rób tego! Miej więcej ...   Scorpio

   Nie rób tego! Miej więcej szacunku dla swojego ojca niż J. Kaczyński dla swojego brata!

   0
   0
  • 9 kwietnia 2011  15:24   A dlatego   anonim

   że Wódz ich Najjaśniejszy Jarosław nakazał iść przed pałac, więc pójdą pod pałac i koniec.

   0
   0
 54. 8 kwietnia 2011  22:02   Wieczorem o 18.00 będzie ...   dc

  Wieczorem o 18.00 będzie jeszcze jedna Msza, tym razem w Archikatedrze Warszawskiej. O tej samej godzinie, także w niedzielę, w chojnickim kościele św. Jadwigi przy ul. Wiśniowej będzie Msza w intencji ofiar katastrofy. Bardzo cieszę się, że słowo Boże będzie głosił ks. dr Edmund Chrzanowski, chojniczanin.

  0
  0
 55. 8 kwietnia 2011  19:30   Do Posła !   Antypis

  Czego będzie Pan szukać przed Pałacem Prezydenckim, nie macie innych miejsc by uczcić tych którzy zginęli??? Bo musicie robić to co nakazuje wasz umiłowany wielki wódz, prezes jedynej słusznej partii!!! Róbcie tak dalej, a za rok, dwa będziecie mieć 4% poparcia - i tego akurat wam życzę!!!

  0
  0
 56. 8 kwietnia 2011  18:06   W Czersku jest wielka wygrana!   MS

  No w Czersku to jest wielka wygrana PIS, jest poprostu dwa w jednym czyli Pan Jankowski (i Platworma i PIS), a może to początek pojednania ha ha ha !

  0
  0
 57. 8 kwietnia 2011  18:01   PIS to ciągła konfrontacja   Młody, któy patrzy i ocenia

  Szkoda że nie było jednej wizyty w Katyniu w 2010, mam tylko pytanie czyja to wina, kto kłócił sie o miejca przy stole no kto?. Historia oceni wszystkich sprawiedliwie . Pana też.

  0
  0
 58. 8 kwietnia 2011  17:40   Cała para w przedszkola   Jan

  Jednak Poseł coś zrobił żona ma przedszkole to nic , że jest intercyza (najwyższy czynnik małżeńskiego zaufania)liczy się interes a praca dla Chojnic przecież Pan Poseł jest Państwowcem a nie Samorządowcem!

  0
  0
 59. 8 kwietnia 2011  17:01   $$$   anonim

  Pan Stanke robi z siebie wielkiego bohatera.A co Pan zrobiłeś dla Chojnic. Proszę niech Pan już skończy z tą autoreklamą.

  0
  0
 60. 8 kwietnia 2011  16:55   Na służbie z tego co ...   anonim

  Na służbie z tego co wiadomo to piloci byli i BOR - owcy, a reszta to co? bez czesci, czy jak?

  0
  0
 61. 8 kwietnia 2011  16:43   Chwała i cześć poległym ... (1)   anonim

  Chwała i cześć poległym na służbie!

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 62. 8 kwietnia 2011  16:32   Hura na Pałac Prezydencki (1)   turysta

  Jak wiadć już dzisiaj to PiS ma przechlapane.Moze nasz pisowski poseł wstapi do PjN lub do Palikota. Wyborcy bedą pamiętać w wyborach na kogo mozna liczyć. Proszę tylko 10 na Krakowskim Przedmiesciu duzo nie rozrabiac. Po PiS do czego innego nie jest zdolny. A co do - poległy - encyklopedia mówi:zostać zabitym, stracić życie w walce;- A w samolocie walki nie było ani samolot nie został zestrzelony. Winę za katastrofę ma generał, który prezydentowi nie powiedział - do jednego samolotu nie wolno ładować tylu dostojników - to zalecenia komisji po katastrofie pod Mirosławcem.co do dwóch wizyt - to czemu prezydent nie poleciał z premierem na spotkanie z premierem Rosji. Ale co ja najlepszy prezydent bedę sie ponizał.Jak poseł bedzie na tyle mszach sw. to - powie przebaczam wrogom (PO)

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 8 kwietnia 2011  21:49   Wytykasz,ze tylu dostojników ...   Scorpio

   Wytykasz,ze tylu dostojników leciało jednym samolotem, a w następnym zdaniu dziwisz się,że prezydent i premier nie polecieli razem. Brak konsekwencji, ale z resztą się zgadzam...... Tak na marginesie, takie loty to nie tylko nasza specjalność. Kilka miesięcy przed katastrofą A. Merkel i prawie cały niemiecki rząd lecieli razem na jakieś spotkanie. Dopiero po 10 kwietnia złapali się za głowę i wprowadzili odpowiednie procedury.

   0
   0
 63. 8 kwietnia 2011  16:06   "Zginąć można w ... (1)   Scorpio

  "Zginąć można w cywilnej katastrofie lotniczej. Ale lot do Smoleńska był lotem państwowym, z udziałem delegacji naszego państwa. Udawała się ona upamiętnić mord katyński sprzed 70 lat. Wykonywali swe obowiązki, do których zostali powołani. W tragedii, która tam się stała, moim zdaniem jest uprawnione użycie określenia, że oni polegli"(cytat).....W polskiej tradycji i kulturze słowo "polegli" jest zarezerwowane dla konkretnych czasów i sytuacji. Cywile, nawet członkowie delegacji państwowych raczej w katastrofach lotniczych "ginęli", "ponosili śmierć". W katastrofach lotniczych na świecie śmierć ponosiło wielu przywódców i polityków. Ale oni "ginęli" a nie "polegli".... PIS uzurpuje sobie kolejne określenie, które ma pokazać, że śmierć śmierci nierówna.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 8 kwietnia 2011  19:35   Polegli ???????   anonim

   Zginęli a nie polegli, a zginęli przez fobie swojego wodza który zawsze musiał postawić na swoim! Zaczął ten pokaz w Gruzji i zakończył w Smoleńsku!

   0
   0
 64. 8 kwietnia 2011  12:50   Zdjęcie było robione zanim ...   fragi

  Zdjęcie było robione zanim kaczka spadła czy już po ?

  0
  0
 65. 8 kwietnia 2011  09:28   Ja będę w lesie   hmm

  podziwiał piękno wiosny. Kwitną fiołki i podbiały, przyroda się budzi.

  0
  0
 66. 8 kwietnia 2011  08:03   wielu ludzi z Chojnic będzie ... (1)   anonim

  wielu ludzi z Chojnic będzie 10 kwietnia w Warszawie,ale nie muszą sobie z tego zaraz robić reklamy...

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 8 kwietnia 2011  19:40   niech będą   anonim

   ja będę z flachą przed telewizorem i będę oglądać jak będą się nap.....lać, to będzie lepsze niż mecz.

   0
   0
 67. 8 kwietnia 2011  07:52   ks. doktor (2)   chojniczanin

  Dla Chojnic to wielki skarb -ks dr Chrzanowski warto chociaż raz pójść do Domu ks. Seniora na mszę niedzielną aby wsłuchać się w słowa które mówi ks profesor seminarium -naprawdę warto.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi