Będą promować Kaszubską Marszrutę

Powiat chojnicki chce bardziej wykorzystać walory Kaszubskiej Marszruty i z tej atrakcji zrobić rozpoznawalny atut regionu. To dobra decyzja i warto postawić na coś, co ma realne szanse przyciągnąć turystów, ale też mogą z tego korzystać mieszkańcy.

Kaszubska Marszruta z dodatkowymi elementami ma być produktem lokalnym, który będzie kojarzony z powiatem chojnickim.

Niedawne spotkanie dotyczące wyboru produktu regionalnego promującego powiat chojnicki skomentował dziś na konferencji prasowej starosta Marek Szczepański. - Puenta tego spotkania jest taka, że mamy produkt turystyczny Kaszubska Marszruta i to na nim powinniśmy się skupić i podejmować w latach różne działania promujące. Pomysłów jest dużo i można je realizować przez kilka lat – mówi starosta Marek Szczepański.

- Chcemy, aby Marszruta Kaszubska to nie były tylko ścieżki rowerowe. Chcielibyśmy też rozwijać szlaki kajakowe, przygotować trasy do narciarstwa biegowego czy do jazdy konnej. Ważne są też certyfikowane miejsca noclegowe dla turystów na 1 czy 2 noce. To wszystko miałoby też wydłużać sezon turystyczny w naszym regionie. Do tego dochodzą też elementy małej infrastruktury – chociażby miejsca do naprawy rowerów.

Warto więc kontynuować ten temat, bo rozwinięta o wymienione elementy Kaszubska Marszruta to „produkt” na spędzenie w powiecie chojnickim przynajmniej kilku dni w przeciągu kilku miesięcy, a nie tylko godzinne zwiedzenie czegoś lub impreza raz w roku.

Tekst i fot (olo)

Aktualizacja: Sezon na małe i duże wyprawy rowerowe rusza pełną parą! Być może ucieszą się Państwo z wiadomości, że Kaszuby zostały wyróżnione jako jeden z najciekawszych regionów rowerowych w Polsce w artykule niemieckiej marki C&A - https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/rowerowe-kaszuby

Patrycja Lewków

 1. 15 maja 2019  13:45   Pomysł dobry - apeluję o profesjonale wykonanie   Łukasz Steinke

  Pochodzę z Chojnic, choć od wielu lat mieszkam w Poznaniu i mogę potwierdzić, że w środowisku rowerowym wielkopolski "Marszruta" jest rozpoznawalnym produktem turystycznym regionu chojnickiego, Niestety brakuje: - profesjonalnej promocji na poziomie pozyskania turysty (brak strony internetowej projektu) jak i na miejscu (mapki, ulotki, zniżki), - integracji szlaków ("marszruta" jest utożsamiana z nudnymi szlakami łącznikowymi typu Chojnice-Czersk co robi słaby PR) Na koniec należy podnieś jakość szlaków (oznakowanie i jakość nawierzchni). Jako benchmarking proponuje analizę, np. www.greenvelo.pl Myślę, ze warto zainwestować agencję która przygotuje profesjonalną strategię marketingu regionu. Trzymam kciuki :-)

  5
  1
 2. 14 maja 2019  21:40   Panu staroście i jego zastępcy   Turysta

  w ramach promocji proponuję przejechanie części czarnego szlaku na odcinku: Z. Chocina - Duże Zielone- M. Zielone- Dzięgiel- Niepszczołąg- Z. Huta.

  8
  0