Będą nowe przystanie kajakowe

Wójt Zbigniew Szczepański podpisał trzy umowy na budowę nowych przystani dla kajakarzy. Powstaną one w ramach dużego projektu województwa pomorskiego Pomorskie Szlaki Kajakowe.

Przystanie mają być gotowe na sezon letni.   |  fot. ilustracyjne

Przystanie kajakowe z infrastrukturą – pomosty, wiaty itp. - powstaną w Chocińskim Młynie (po prawej stronie od Charzyków ok. 500 metrów przed skrzyżowaniem dróg w tej miejscowości), w Swornegaciach niedaleko mostu oraz w Kokoszce na jednym z pól namiotowych.

Na każde zadanie wpłynęło po siedem ofert. W Chocińskim Młynie i w Kokoszce przystanie wybuduje firma iPRO 7 z Gdańska (kwoty to 155 tys. zł i 174 tys. zł), a w Swornegaciach (za 305 tys. zł) lokalna firma Bogusława Szycy. Różnice w cenach biorą się z różnego wyposażenia przystani czy długości dróg dojazdowych. Będą  to miejsca ogólnodostępne dla wszystkich kajakarzy. Przystanie będą gotowe na sezon letni.

Dodatkowo podpisano umowę na 130 tys. zł. z firmą Bogusława Szycy na sprzątanie ścieżek rowerowych na ternie gminy. - Zdejmujemy ten obowiązek z naszych sołectw – dodaje wójt Zbigniew Szczepański.

(olo)

Zapisz