Będą dane na temat stanu wody w parku

Wkrótce będzie można porównać dane dotyczące jakości wody w Parku 1000 - lecia, po niedawnej awarii, wskutek czego do stawów wpłynęły ścieki. - 3 lipca pobraliśmy próbki do badan fizyko-chemicznych i mikrobiologicznych – informuje burmistrz Finster.

Czy stan wody znormalizował się? Odpowiedź poznamy za tydzień.   |  fot. (ro)

- Wodę pobrano w 5 miejscach: we wszystkich zbiornikach i dwóch kanałach. Współpracujemy z laboratorium w Tucholi - wyniki badań uzyskamy za 7 dni. Woda jest regulowana, mieszana, nie ma złego zapachu.

- Ma kolor zielonkawy, więc została w mojej ocenie przemieszana i natleniona. Badamy też poziom tlenu - jest zadowalający. Czynione Są też działania mające na celu usunięcie przyczyny awarii. - Miejskie Wodociągi przebudują ten newralgiczny punkt na ul. Zakładowej – zapowiada burmistrz.

(ro)

relacja_video.jpg

 1. 8 lipca 2014  13:53   ....cyt:...Nie daj Boże, ...   .

  ....cyt:...Nie daj Boże, żeby się to powtórzyło mówi Arseniusz Finster.-Jeśli by do tego doszło, to wyciągnę konsekwencje wobec prezesa Miejskich Wodociągów i dyrektora wydziału komunalnego.,...ar. Ryby nie padły, a wszystko jest polityką, Maria E., Gazeta Pomorska, poniedziałek,07.07.1014 r. str.12.,.

  0
  0
 2. 7 lipca 2014  10:50   Kiedyś nie wytrzymam (1)   Ekolog

  i tego durnia który podpisywał się CYNGEL, a teraz poniżej podpisuje się RADUŚ,AGI i OLA znajdę i tak mu nakopię do d...., że się zes.... debil!!!!

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 7 lipca 2014  11:21   ...Urzędnicza samowola ...   .

   ...Urzędnicza samowola Nie tylko obywatelom zdarza się nie dochować procedur. Tym razem to urzędnicy dopuścili się samowoli budowlanej. Bez wymaganych pozwoleń pobudowano przepust drogowy na końcu ulicy Asnyka. Obiekt jest w trakcie rozbiórki. Pewnie sprawy by nie było, gdyby nie to, że po przebudowie zalewało okoliczne pola, których właściciele podnieśli larum. - Inwestycja gminy miejskiej powstała bez stosownego pozwolenia. To samowola budowlana – informuje inspektor nadzoru budowlanego Jerzy Kolc. Roboty budowlane rozpoczęto w kwietniu 2011 roku. Istniejący w tym miejscu przepust się zawalił. - Musieliśmy go odtworzyć – tłumaczy dyrektor wydziału komunalnego ratusza Jarosław Rekowski. - Przepust został przebudowany, ale roboty objęły także rozbudowę – zwraca uwagę inspektor Kolc. 13-metrową rurę zamieniono na 25-metrową. W tym wypadku koszty legalizacji samowoli wynoszą aż 125 tysięcy złotych. Urząd miejski nie skorzystał z prawa do legalizacji. Drugą drogą jest rozbiórka. Urzędnicy zawiadomili inspektora, że przystępują do rozbiórki. Jak informuje dyrektor Rekowski, rozbiórka już trwa. Później, już legalnie, przepust ma zostać powtórnie pobudowany. - Teraz będzie głębiej osadzony zgodnie z roszczeniami rolników, których pola były zalewane. Mamy już dokumentację przygotowaną – informuje Jarosław Rekowski. Jak dodaje, materiał będzie ten sam, a dodatkowym kosztem będzie praca. Ostatnio cały koszt przebudowy przepustu wyniósł 84 tys. zł. Niewykluczone, że w przyszłości w tym miejscu powstaną zbiorniki retencyjne. - Takie zapisy są w planie miejscowym - informuje urzędnik. W planie jest także droga, tzw. mała obwodnica. REKLAMA | Czytaj dalej » Dlaczego urzędnicy nie uzyskali stosownych pozwoleń od starosty? - Zgłosiliśmy to u nas jako potrzebę (UM Chojnice – przyp. red.), bo my administrujemy rowami w mieście. Myśleliśmy, że odtworzenie nie wymaga pozwoleń od starosty, ale się myliliśmy – przyznaje dyrektor Rekowski. - Urząd miejski nie jest organem właściwym do pozwoleń i zgłoszeń – podkreśla inspektor Kolc. , źródło; http://chojnice24.pl/artykul/18604/urzednicza-samowola/, 2014.07.07.,...

   0
   0
 3. 6 lipca 2014  12:56     anonim

  http://polityka-chojnice.blogspot.com/2014/07/skala-sie.html

  0
  0
 4. 5 lipca 2014  20:17   Pewnie ty skoro się tym ...   anonim

  Pewnie ty skoro się tym chwalisz

  0
  0
 5. 5 lipca 2014  16:52   fiflak   anonim

  kto to ma 50 lat i zostanie ojcem

  0
  0
 6. 5 lipca 2014  08:16   np. to prost będzie jednego ...   AGI

  np. to prost będzie jednego chodnika mniej w mieście, bo pokryte zostaną np. straty, koszty akcji w parku...AGI

  0
  0
 7. 5 lipca 2014  08:14   Spoko loko podatnicy ... (1)   OLA

  Spoko loko podatnicy zapłacą, jakoś to będzie..., bo przecież za kanały sanitarne odpowiadają miejskie wodociągi nadzorowane przez organ wykonawczy burmistrzynia miasta Chojnic i radnych rady miasta, którzy kontrolują w tym zakresie burmistrzynia organ wykonawczy jak sprawnie funkcjonują klapy od kanałów sanitarnych, czyli kto zalał park fekaliami...OLA

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 8. 5 lipca 2014  07:52   mam pytanie do p. burmistrza, ...   admin

  mam pytanie do p. burmistrza, byc moze p.Studzinski bedzie znał odpowiedz-ile kosztowała akcja usuwania zanieczyszczen? generalnie jakie są całe koszty tej akcji i czy za te koszty nie mozna byc wreszcie zmodernizowac całej ten parkowej infrastruktury, nie jestem fachowcem ale warto podliczyc koszty aby kolejny raz nie obudzic sie z ręką w "nocniku"

  0
  0
 9. 5 lipca 2014  06:47   ...Jak służby chcą to ...   ARUŚ

  ...Jak służby chcą to potrafią działać, dlaczego w parku nie zadziałały,...nie zbadano badań mikrobiologicznych, czyży dlatego, by nie było dowodów na skażenie parku, wyrządzenie szkody...a tu potrafią np. ...piątek, 4 lipca 2014 r. godz: 12:04 Chojnice: Dwie ulice zamknięte dla ruchu Ktoś rozlał śmierdzącą substancję w centrum Chojnic. Policja szuka sprawcy (FOTO) Śmierdząca substancja w centrum Chojnic. Nieznany sprawca rozlał w centrum miasta śmierdzącą substancję niewiadomego pochodzenia. Wszystko działo się około 11:00 w jednym z lokali przy ulicy Krótkiej. Skomentuj Tak całą sytuacje relacjonuje reporterowi Weekend FM pracownica pobliskiego sklepu: - Pracowałyśmy sobie normalne i nagle usłyszałyśmy straż pożarną i zaczęli nas ewakuować. Coś wylano na podłogę, smród wymiocin - tak to można nazwać. - Młodszy brygadier Tomasz H., dowódca JRG w Chojnicach: Ktoś po prostu otworzył drzwi i rozlał za drzwiami wewnątrz lokalu jakąś nieznaną substancję. W tej chwili substancja została zebrana, zabezpieczona. nagranie z miejsca zdarzenia Centrum Chojnic w okolicach ulicy Krótkiej i Krętej zamknięto dla ruchu. Teraz sprawą zajmie się Sanepid i Policja...,źródło: http://www.weekendfm.pl/?n=49542

  0
  0
 10. 5 lipca 2014  06:35   Ten wątek powinien być też ... (1)   RADUŚ O

  Ten wątek powinien być też zbadany pod kontem art 231 kk... Jeśli ktoś podłącza deszczówkę do sieci sanitarnej, popełnia przestępstwo ......prezes Miejskich Wodociągów Tomasz K. - Mamy problem z wodami opadowymi w mieście - przyznawał. - I obowiązek sprawdzania, jak działa nasza sieć. Jeśli ktoś podłącza deszczówkę do sieci sanitarnej, popełnia przestępstwo. Naszym obowiązkiem jest powiadomić o tym policję i prokuraturę. Dodawał, że miasto nie ma systemu zagospodarowania wód deszczowych, bo na dobrą sprawę są tylko dwa sprawne kolektory...źródło: http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120925/INNEMIASTA04/120929565...,...-Zapis ustawowy zabrania odprowadzania ścieków do środowiska, fekali z kanalizacji sanitarnej do środowiska Parku, Ponadto podnosi to koszty...,...zabrania ,,wprowadzania ścieków bytowych i ścieków przemysłowych do urządzeń kanalizacyjnych przeznaczonych do odprowadzania wód opadowych-..., ...Wielu właścicieli ,,przyłapanych’’ na tym procederze dziwi się nakazowi odłączenia od kanalizacji. Jeszcze bardziej zdziwieni są sankcjami, jakie grożą za odprowadzanie do kanalizacji. Prawo przewiduje w takim przypadku grzywnę do wysokości dziesięciu tysięcy złotych. Nie jest to wymysł, lecz zapis ustawowy. Ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków zabrania ,,wprowadzania ścieków bytowych i ścieków przemysłowych do urządzeń kanalizacyjnych przeznaczonych do odprowadzania wód opadowych, a także wprowadzania ścieków opadowych i wód drenażowych do kanalizacji sanitarnej”...,...Art. 9. Zakazy w zakresie wprowadzania do urządzeń ... ...wprowadzania...urządzeń-kanalizacyjnych...kanalizacji... Zabrania się wprowadzania ścieków bytowych i ścieków przemysłowych do urządzeń kanalizacyjnych przeznaczonych do odprowadzania wód opadowych...RADUŚ O

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 11. 5 lipca 2014  06:29   ...Te klapy będą zatkane na ...   ARUŚ

  ...Te klapy będą zatkane na sztywno...,...Kontrolne klapy otwarły się i nastąpił przeciek... ...Te klapy będą zatkane na sztywno...,...Kontrolne klapy otwarły się i nastąpił przeciek... ...wyjaśniał burmistrz Finster podczas...(20.06.) konferencji prasowej... - Tamtejsza instalacja ma układ kaskadowy sieć sanitarna nad „burzówką”. Kontrolne klapy otwarły się i nastąpił przeciek. Te klapy będą zatkane na sztywno. Musimy pomyśleć o przebudowie tej 30 - letniej sieci..., źródło: http://www.chojnice.com/wiadomosci/teksty/Zle-wyniki-stanu-wody-w-Parku-1000-lecia/12310, 2014.06.20.,... ...potwierdza także Tomasz K., prezes Miejskich Wodociągów, którego nasz reporter spotkał na miejscu usuwania zanieczyszczeń. - To faktycznie niedrożność kolektora sanitarnego na ul. Zakładowej. Prawdopodobnie do zatkania doszło wskutek burzy..., źródło: http://www.chojnice.com/wiadomosci/teksty/Scieki-poplynely-do-Parku-1000-lecia/12254, 2014.06.12.,..

  0
  0
 12. 4 lipca 2014  21:57   Trzeba było poczekać aż ...   anonim

  Trzeba było poczekać aż cały szlam i inne zanieczyszczenia popłyną do Jeziora Charzykowskiego. Teraz niech się martwi gmina wiejska i powiat.

  0
  0
 13. 4 lipca 2014  19:01   1 lipca podczas konferencji ...   anonim

  1 lipca podczas konferencji prasowej stowarzyszenia Projekt Chojnicka Samorządność jego członkowie zarzucili nie przeprowadzenie badań wody pod kątem mikrobiologii. Robi się to dopiero 3 lipca. Ścieki trafiły do parku na początku czerwca.

  0
  0