Bal absolwentów, a wcześniej Dzień Dziecka

W czwartek 6 czerwca uczniowie najstarszych klas SP w Ostrowitem - gimnazjalni trzecioklasiści i ósmoklasiści z podstawówki spotkali się ze swymi rodzicami, wychowawcami i dyrekcją na Balu Absolwenta w chojnickiej restauracji "Gościniec".

Wspólnie bawili się uczniowie już ostatniego rocznika gimnazjum - uczniowie klas 3 oraz uczniowie klas 8 szkoły podstawowej.   |  fot. J. Rozmarynowski

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem pani dyrektor, a zaraz po nim nadszedł czas na tradycyjnego już nie tylko na studniówkach poloneza. A potem zaczęła się zabawa...

Wychowawcy gimnazjalistów zgodnie twierdzą, że w dotychczasowej historii naszej szkoły nie było jeszcze takiego balu, młodzież bawiła się wyśmienicie i trudno ich było oderwać od zabawy nawet na chwilę, aby wspólnie pozować do zdjęcia.  

Dzień Dziecka w SP w Ostrowitem

Jak obiecaliśmy, tak się stało. Piątek poświęcony był w całości na przyjemności i zabawę z okazji Dnia Dziecka. Nauczyciele i rodzice przygotowali mnóstwo atrakcji, aby nasze dzieciaki spędziły ten dzień w możliwie najlepszy sposób. Wstępem do obchodów Dnia Dziecka był występ rodziców, a właściwie mam i jednej babci, które zaprezentowały publiczności "Kaczkę Dziwaczkę" - mówiąc językiem naszych uczniów - szacun dla mam!

Na zewnątrz dzień rozpoczął się od pokazu sławęcińskiej Ochotniczej Straży Pożarnej - strażacy wjechali na boisko w pełnym rynsztunku, opowiedzieli o swojej trudnej pracy, zaprezentowali wyposażenie i pozwolili nawet przymierzyć stroje i hełmy. Nie musieli na szczęście w tym czasie gnać do pożaru, za to odjechali z włączoną syreną. Do Ostrowitego w tym czasie zawitali motocykliści, aby zaprezentować swoje maszyny. Oczywiście, wszyscy chłopcy byli zachwyceni, a i dziewczętom trudno było powstrzymać zaciekawienie...

Motocykliści pojawili się później również w Sławęcinie i tu także zrobili furorę zabierając ochotników na przejażdżkę po bieżni, tym bardziej, że jeden z motocykli prowadził nasz pan Karol Ostrowski. Takiej przyjemności nie odmówiły sobie nawet panie nauczycielki... Wśród pozostałych atrakcji wymienić należy konkursy sportowe, łamigłówki logiczne i sprawnościowe na sali gimnastycznej i w terenie, fotobudkę, czy zabawę przy muzyce na boisku. Dzieci muszą coś jeść, aby miały energię na tak wyczerpujący dzień, o to także zadbali organizatorzy.

Było wspólnie przygotowane w klasach zdrowe śniadanie. Były kiełbaski z grilla, lody, słodycze i napoje. W tym miejscu składamy podziękowania naszym drogim sponsorom, Radzie Rodziców, sołtysom i radnym - stanęliście na wysokości zadania! W międzyczasie zdążyliśmy także na chwilę usiąść i skupić się na akcji wspólnego czytania. Każda klasa otrzymała nagrody, gdyż konkurencje i zabawy były punktowane, jednak zwycięzcami byli wszyscy, bo na punkty nikt nie zwracał większej uwagi - zabawa jest najważniejsza! 

Tekst i zdjęcia: Jacek Rozmarynowski