Awanturnik przed policją ukrył się w … szafie

19 – latek z gm. Czersk rozbitą butelką i nożem groził pokrzywdzonym, uszkodził samochód, był nietrzeźwy i miał narkotyki, a przed policjantami ukrył się w ... szafie

Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału, wczoraj sąd aresztował 19 - latka na 3 miesiące. Zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.   |  fot. KPP

W miniony weekend policjanci zostali powiadomieni, że przy jednym ze sklepów w gminie Czersk agresywny mężczyzna zaatakował dostawców towaru. Dyżurny, po przyjęciu zgłoszenia, natychmiast skierował pod wskazany adres najbliższy patrol policji. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn, którzy wcześniej po rozładowaniu towaru zostali zaatakowani przez agresywnego 19 - latka.

Sprawca najpierw wyzywał pokrzywdzonych używając wulgaryzmów, następnie rozbił szklaną butelkę i nią groził. Kiedy mężczyźni, obawiając się o własne życie, próbowali odjechać 19 - latek podbiegł do samochodu, wybił szybę i uciekł. Ponadto okazało się, że chwilę wcześniej ten sam pobudzony mężczyzna zabrał z zaparkowanego w pobliżu innego samochodu kilka przedmiotów, a kiedy właściciel chciał aby je oddał - zaatakował go nożem.

Policjanci, po zebraniu szczegółowych informacji, natychmiast rozpoczęli poszukiwania wytypowanego sprawcy, znanego im z wcześniejszych interwencji - agresywnego 19 - latka. Po sprawdzeniu pobliskiego terenu oraz przeszukaniu miejsc, gdzie mógł się ukryć mężczyzna, funkcjonariusze znaleźli go i zatrzymali w mieszkaniu matki. Poszukiwany ukrył się przed policjantami w szafie, a na ich widok stał się bardzo agresywny i nie stosował się do poleceń.

Mieszkaniec gm. Czersk, został szybko obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, ponadto policjanci znaleźli przy nim narkotyki. Z zebranego przez śledczych materiału wynika, że 19 - latek wcześniej już groził sąsiadom.  Zatrzymany mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Teraz odpowie za popełnione przestępstwa, m.in. groźby, wymuszenie rozbójnicze, a także posiadanie narkotyków. Wczoraj (15.05) decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

KPP

Zapisz

  1. 17 maja 2018  08:44   Patologia w tym Czersku i ...   anonim

    Patologia w tym Czersku i tyle w temacie !

    4
    0
    Odpowiedz