Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze!

Dziś ok. godz. 10 w Charzykowach na ul. Szkolnej doszło do zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym. W zdarzeniu uczestniczyła 65 - latka kierująca samochodem osobowym i 16 - letni motocyklista.

Na szczęście motocyklista nie odniósł obrażeń, a kierujący pojazdami byli trzeźwi.   |  fot. KPPSP Chojnice

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że jadąca osobówką kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu motocykliście od strony ulicy Szkolnej, który jechał w kierunku ulicy Długiej. Kobiecie kierującej samochodem, która w rażący sposób naruszyła przepisy, policjanci zatrzymali prawo jazdy. Uczestników zdarzenia poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Oboje byli trzeźwi.

Policja ponownie apeluje do wszystkich użytkowników dróg, zarówno do kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozwagę, ostrożność oraz respektowanie przepisów drogowych. Pamiętajmy, że przepisy ruchu drogowego, znaki drogowe, ograniczenia prędkości są po to, by się do nich dostosować! Motocyklistom natomiast radzimy, aby w czasie jazdy z najwyższą czujnością stosowali się do zasady ograniczonego zaufania.

(red) Fot. KPPSP Chojnice