Anna Guzik spotkała się z młodzieżą w pomorskiej Pracowni Orange

Pracownię Orange w Rytlu odwiedziła znana aktorka Anna Guzik. Aktorka osobiście pogratulowała mieszkańcom Rytla zajęcia pierwszego miejsca w kreatywnym konkursie zorganizowanym przez Fundację Orange.

Na spotkaniu byli obecni przedstawiciele Urzędu Miasta z Czerska, wraz z zastępcą burmistrza, oraz sołtys Rytla.   |  fot. nad.

Inspirujące spotkanie

Mieszkańcy Rytla w województwie pomorskim na konkurs Fundacji Orange przygotowali krótki film o tym, jak wyobrażają sobie przyszłość swojej miejscowości. Ich wizja, a przy tym nieszablonowy pomysł i staranne wykonanie spotkały się z uznaniem jury, które postanowiło przyznać twórcom nagrodę główną. Na zaproszenie Fundacji Orange do Pracowni Orange w Rytlu przyjechała Anna Guzik -  aktorka telewizyjna, filmowa i teatralna, znana przede wszystkim z roli Żanety w „Na Wspólnej” i głównej bohaterki serialu „Hela w opałach”.

Spotkanie z mieszkańcami trwało 3 godziny i wzięło w nim udział około stu osób w różnym wieku, w tym reprezentanci Urzędu Miasta w Czersku wraz z Zastępcą Burmistrza – Bogumiłą Ropińską. Na wydarzeniu pojawili się też Łukasz Ossowski, Sołtys Rytla, oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Po gorącym powitaniu, uczestnicy mieli okazję nie tylko wysłuchać historii o specyfice i wyzwaniach zawodu aktora, ale też osobiście porozmawiać z aktorką, zrobić sobie z nią wspólne zdjęcia i opowiedzieć o swojej miejscowości. Pojawiło się wiele rzeczowych pytań i zabawnych anegdotek, które połączyły przybyłych gromkim śmiechem i chwilami wzruszeń.

Wizytę urozmaiciły też recytacja wiersza przez poetę, Henryka Twardokusa, oraz występy lokalnej młodzieży i seniorek. Udany wieczór zwieńczyła wspólna gra w kalambury. - Spotkanie z panią Anią to było ekscytujące wydarzenie i wyjątkowa nagroda. Często powtarzam, że nasza Pracownia jest mała, ale kryje ogromny potencjał! Codziennie organizujemy zajęcia i warsztaty, dbając o kulturę i rozwój cyfrowych kompetencji naszych dzieci, a każdemu spotkaniu towarzyszą wesołe tańce i śpiewy. Prowadzenie Pracowni to świetna zabawa i przy okazji wartościowa misja. Cieszę się, że nasza praca została doceniona – mówi ze wzruszeniem liderka Pracowni w Rytlu, Małgorzata Kowalewska - Remisz.

Projekt społeczny Fundacji Orange

Pracownię w Rytlu wspiera w działaniach Fundacja Orange, która łącznie w całej Polsce założyła już 100 takich multimedialnych świetlic. Każdą z nich wyposażyła w sprzęt multimedialny: komputery z darmowym dostępem do internetu, konsolę do gier oraz telewizory LCD i meble. Pracownie działają w małych miastach i wsiach. Odbywają się w nich liczne szkolenia, warsztaty, zajęcia – bezpłatne i dostępne dla wszystkich chętnych po to, aby mogli rozwijać swoje cyfrowe kompetencje i móc spotkać się w przyjaznej przestrzeni z innymi.

Więcej informacji o pracowniach oraz ich pełna lista znajdują się na stronie https://pracownieorange.pl/

Ewa Maciejaszek

Zapisz

  1. 9 marca 2019  19:33   wszędzie falszywa ropińska   lgnt

    karierowiczka znów się lansuje?

    0
    0
    Odpowiedz