Alicja Kreft nową radną Rady Miejskiej w Chojnicach

Dzisiejsza (26.08.) sesja rady miejskiej rozpoczęła się od ślubowania nowej radnej. W miejsce byłego już radnego Mariusza Brunki do rady dołączyła Alicja Kreft, reprezentująca Projekt Chojnicka Samorządność.

Alicja Kreft jest od dziś nową radną Rady Miejskiej w Chojnicach.   |  fot. (olo)

W sprawozdaniu międzysesyjnym burmistrz Arseniusz Finster skupił się na tematach gospodarczych. A miał tym razem dla radnych dobre wieści z przetargów na kilka ważnych inwestycji w mieście. Zbiornik Sobierajczyka, którego kosztorys opiewał na 19 mln zł Marbruk wykona za 16,6 mln zł. Również remont ulicy Czereśniowej i Winogronowej pozwoli na oszczędności. Kosztorys tej inwestycji to 8,6 mln zł, a Marbruk zaoferował, że wykona to 2 mln zł taniej.

Rozstrzygnięto też dwa przetargi ważne dla miasta. Kolej (PLK) rozstrzygnęła przetarg na swój zakres prac na dworcu kolejowym, czyli budowę przejścia podziemnego (wykonają ją Mosty Gdynia za ponad 17 mln zł), a gmina Człuchów rozstrzygnęła przetarg na remont dawnej drogi krajowej 22 od Topoli do obwodnicy Chojnic. Kosztorys na tę drugą inwestycję opiewał na 12 mln zł, a udało się rozstrzygnąć za niecałe 6 mln zł. Miasto dołoży do tej inwestycji 300 tys. zł.

- Za nami bardzo udany sezon kulturalny, dopisała nam pogoda oraz frekwencja. Nowe miejsce tych wydarzeń, czyli park 1000-lecia okazało się fantastycznym miejscem do organizacji tych imprez. W przyszłym roku może być tylko lepiej – zakończył swoją wypowiedź burmistrz Arseniusz Finster.

Więcej szczegółów o tych i innych inwestycjach w materiale wideo. Wypowiedź burmistrza uzupełnił dyrektor wydziału inwestycyjnego Jacek Domozych. Domozych powiedział też sporo o największym zadaniu realizowanym w mieście, budowie „deszczówek”.

Wyjaśnił, że nadal trwa oczekiwanie na potrzebne elementy do zakończenia prac przy rondzie i położenia asfaltu na Sukienników, ale winny tej sytuacji nie jest wykonawca prac, tylko firma dostarczająca zamówione i już zapłacone elementy (szczegóły w materiale wideo).W swoich sprawozdaniach radni przedstawili przebieg obrad letnich spotkań połączonych komisji (szczegóły oraz odpowiedzi burmistrza w materiale wideo).

Tekst i fot. (olo)

 1. 28 sierpnia 2019  13:57   aaa (1)   aaa

  Brzydka kobieta.

  7
  9
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 29 sierpnia 2019  14:03   Nie zgadzam się   Wilk

   Pani skarbnik wygląda na męczoną, ale pomimo upływu lat ciągle prezentuje się całkiem, całkiem.

   4
   3
 2. 27 sierpnia 2019  06:57   Bezrobotna   kokk

  Bezrobotna, takich brakuje wśród radnych. Człowiek bezrobotny, czyli nic nie potrafiący. Nie będzie tak aktywna jak Brunka, skoro wychodzi z takiego założenia to won ze dwora.

  15
  12